AVG Sistemleri’nin Yararları Pepperl + Fuchs

AVG Sistemleri’nin Yararları Pepperl + Fuchs

Otomotivden eczacılığa kadar olan endüstriler fabrika katlarında ve dağıtım merkezlerinde iş akışı verimliliğini arttırma hedefini paylaşıyor. Birçoğu, içbilgilerini iyileştirmek için endüstriyel otomatik güdümlü araçlara (AGV'ler) yöneliyor. AGV sistemleri, Pepperl + Fuchs gibi uzmanların sensör teknolojisi sayesinde, üreticilere aşağıdaki şekillerde fayda sağlamaktadır:

1. İnsan Yapımı Mishaps'ı Ortadan Kaldırma

Fabrika katındaki hatalar bir şirkete milyonlarca dolara mal olabilir. Bir GE dijital araştırmasına göre, insan hatası imalatta yaygındır ve sektördeki planlanmamış aksama sürelerine en büyük katkıdır. İşçiler yorgunluk ya da dikkatleri dağıldığında hatalar ortaya çıkıyor, ancak AGV'leri kullanan bir şirket bu tür pahalı kazaları tamamen ortadan kaldırabilir. 7/24 çalışabilirlik ve yüksek üretim çıktısı ile AGV sistemleri, çalışan güvenliğini sağlarken üretimi en üst seviyeye çıkarır.

2. Güvenliği arttırın

OSHA, forkliftleri, motorlu el arabalarını ve diğer elektrikli endüstriyel arabaları imalat işçileri için en büyük güvenlik tehlikesi olarak görmektedir. Bu araçlar, işletme personeli gerektirir, izlenen en yüksek hızları izlemez ve tipik olarak sensörler, alarmlar, lazerler veya kameralarla donatılmazlar. Öte yandan, AGV'ler işyeri güvenliğini arttırmaktadır. İşletme personeli gerektirmezler, en yüksek hızları izlerler ve malzeme nakliyesi sırasında kazaları önlemek için yukarıda belirtilen güvenlik özellikleri ile tam olarak donatılabilirler. AGV'ler ayrıca insanların kendilerini aşırı sıcaklıklara, tehlikeli maddelere ve ağır yüklere maruz bırakma ihtiyacını azaltır.

3. Üretimi Artırma

AGV'ler 24 saat kesintisiz çalışabilir. Sadece daha güvenilir değiller, aynı zamanda daha az hata yapıyorlar ve Pepperl + Fuchs'un konum rehberli vizyonu (PGV) ile donatıldıklarında, ürünleri bir dağıtım merkezinin etrafında durmadan 17 mil hızla taşıyabiliyorlar. Kolayca değiştirilebilir ve ölçeklenebilir, birden fazla uygulamaya adapte edilebilir. Şirketler bunları araba, çekme, kaldırma tablası ve konveyör ve çatal, hibrit ve özelleştirilmiş araçlar olarak kullanabilir. AGV'ler ayrıca envanteri kolaylaştırır. Bir depo yönetim sistemine bağlandığında, bir AGV envanteri daha hassas bir şekilde izleyebilir. Şirketler manuel stok takibi için zaman harcamak zorunda değiller ve pahalı hataları ortadan kaldırabilir ve zamanında teslimatı sağlayabilirler.

4. Genel Üretim Maliyetlerini Düşürün

Tek bir AGV'nin peşin fiyatı 70.000 ABD Doları'ndan başlarken, bu toplam bir kerelik bir yatırımdır. AGV'lerin 20 yıldır hizmette olduğu bilinmektedir. Bir AGV sistemine geçen bir şirket, bir şirketin yalın çalışmasını, para biriktirmesini ve on yıllarca verimli bir şekilde çalışmasını sağlar.
AGV endüstrisinin 2025'te 7,3 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor ve AGV'lerin üreticilere sağladığı faydalar imalat sanayinin neden kullandığını açıklıyor. Bu yüksek talep pazarının devam eden başarısı, Pepperl + Fuchs'un geldiği sensör teknolojisinin etkinliğine büyük ölçüde dayanmaktadır. Dünyanın ilk “safePGV” (SIL3 / PL e mutlak konumlandırma sistemi) gibi yenilikçi mutlak konumlandırma sistemlerimiz veri matrisi tabanlı konum izleme ve kontrol sistemi, AGV'lerin etkinliğinin devamında etkili olan birçok sensörden sadece biridir.
Facebook
Twitter
LinkedIn