Bir Elektrik Sistemini Korumanın En İyi Yolu Nedir?

Bir Elektrik Sistemini Korumanın En İyi Yolu Nedir?

Elektrik ağları, bir işletmenin faaliyetlerini yürüten damarlardır. Şebeke operatörleri ve tesis yöneticileri iki taraflı bir sorunla karşı karşıya kalıyor: bütçe kesintileri, sorunlu ortamlar ve güvenlik endişeleriyle uğraşırken kesintisiz güç sağlamak için ağlarını korumak. Maliyet düşürme genellikle azaltılmış bakım gücü personeline ve onarımlara isteğe bağlı bir yaklaşıma yol açar - bu da riskli bakım planlamasına neden olabilir. Aslında, elektrik sistemlerinin arızasının temel nedeni bakım eksikliğidir. Tüm elektrikli ekipman, işlemleri optimize etmek, ekipman hasarını önlemek ve çalışan güvenliğini sağlamak için düzenli bakım gerektirir. Durumu daha da karmaşıklaştırmak için, mevcut elektrik altyapılarının birçoğunun tasarımı yük taleplerinde sürekli bir artışa dayanamaz. Bu hatalı bileşenlerin eklenmesi ve ağır ekipman kullanımıyla, bakım programınız - ya da eksik - elektrik sisteminizin performansını ve ömrünü engelleyebilir. Sorun artık bir hatanın oluşup oluşmayacağı değil, ne zaman olacağıdır. Hartford Steam Boiler tarafından yayınlanan bir çalışmaya göre, elektrikli ekipmanın arıza oranları, bir servis planı altındaki ekipmana göre programlanmış bir bakım programı kapsamında olmayan bileşenler için üç kat daha yüksektir. Etkili bir bakım programı geliştirirken, aşağıdakileri göz önünde bulundurmak istersiniz:

1. İsteğe bağlı bakım

1.1 Yalnızca talep üzerine oluşur ve uzun vadeli bir servis sağlayıcı anlaşması teşkil etmez. 1.2 Bir servis sağlayıcıdan öncelikli yanıt almaz. 1.3 Ekipmanın yaşam döngüsü sorunlarını nadiren giderir. 1.4 Manevi değer: Onarım maliyetleri düşük olabilir, ancak işinizi etkileyebilecek arıza riski yüksektir.

2. Servis Planları

2.1 Varsayılan bakımı kapsar ve kesintileri önlemek için sistem yürütme modunda gerçekleşen "öngörücü bakım" ı sağlar. 2.2 Arıza süresi risklerini değerlendirmek için zaman içinde ekipmanın durumunu tahmin eder ve simüle eder. 2.3 Parça değiştirme, sistem ayarları ve temizleme içerebilir. 2.4 İşletmenizin benzersiz gereksinimlerine göre özelleştirilmiş özellikler sunar. 2.5 Manevi değer: Maddi maliyetlerin tam kontrolü ve ömür boyu güvenlik ile ekipmanın ömrünü optimize etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış yapısal bir bakım programı.

İsteğe bağlı bakım ve planlı bakım arasında karşılaştırma:

İsteğe bağlı bir uygulamadan işinizdeki hizmet planlarından birine geçişi doğrulamanız gerekiyorsa, şuna başlayabilirsiniz: Adım 1: Son 5-10 yıl boyunca elektrik ekipmanınızdaki arıza sayısını ve etkilerini artırın. İsteğe bağlı bakım ile elektrik arızalarını düzeltmek için harcanan para miktarını belirleyin. Adım 2: Elektrikli ekipman üreticisine başvurun ve işinizin doğası için özelleştirilmiş bir servis planı isteyin. Plan, yerinde acil durum müdahaleleri sağlamalı ve arıza durumunda derhal düzeltici eylem için yedek parça teslimatı sağlamalıdır. Bir servis planına yatırım yapmak, olası elektrik arızalarından ve bu arızalarla ilgili finansal kayıplardan %67' ye kadar kurtulmanızı sağlar. Servis planları ortalama bakım maliyetlerini azaltır ve ayrıca elektrikli ekipmanın ömrünü uzatır.
Facebook
Twitter
LinkedIn