Endüstriyel Bağlantı Modülü Hassas Elektroniği Korur

Endüstriyel Bağlantı Modülü Hassas Elektroniği Korur

Enerji ve verilere ek olarak, yüksek oranda otomatikleştirilmiş üretim tesisleri her şeyden önce bir şart gerektirir: Ölçüm, kontrol ve düzenleme teknolojisinden gelen sinyallerin güvenilir ve güçlü iletimi. Minimum kesinti süreleri, üretim tesislerinin karlılığında belirleyici bir faktördür. Tahmin edilemeyen arızalar, örneğin ihmal, yangın veya aşırı gerilimler nedeniyle pahalı olabilir.
HARTING, konnektöre yerleştirmek için bir aşırı gerilim koruma modülü geliştirdi, makine ve üretim tesislerinde değerli elektronikleri geçici voltaj tehditlerine karşı korudu.

Konnektörde aşırı gerilim koruması

Ölçüm, kontrol ve regülasyonda kullanılan elektronik bileşenler için aşırı gerilime karşı koruma, genellikle alan ve ek kurulum işine ihtiyaç duyulan ayrı çözümler gerektirir. Han-Modular ® serisindeki yeni aşırı gerilim koruma modülü, konnektöre aşırı gerilim koruması sağlar ve böylece entegrasyonu çok daha basit hale getirir. Kurulum hızlı ve kolaydır. Kural olarak, modül zaten kullanılan konnektörlerin temel konfigürasyonunun bir parçasıdır.
Üretim sistemindeki çeşitli sinyalleri aktif olarak koruyabilmek için doğru koruyucu cihazları seçerken sinyal devrelerinin referans potansiyeli tanınmalı ve dikkate alınmalıdır. Ortak referans potansiyeli olan sinyaller ve kendi kendine yeten sinyal devreleri arasında bir ayrım yapılır: Her iki sinyal tipi için aşırı gerilim koruma modülü, Han-Smart ®  konseptinin bir parçası olarak uygun bir çözüm sunar .

Sinyal koruması, sistem kullanılabilirliğini arttırır

Aşırı gerilim koruma modülü; gaz tutucuları,baskılayıcı diyotları ve dirençleri gibi birkaç koruyucu eleman kullanır. Bir aşırı gerilim meydana gelirse, bileşenlerin kombinasyonu bozulma değişkeninin koordine bir şekilde boşaltılmasını sağlar. Doğru kullanıldığında, aşırı gerilim koruma modülleri işletim hatalarının sayısını azaltır, hizmet ömrünü ve sonuç olarak tesis çalışma süresini arttırır. Kullanıcılar, HARTING'in ve yıldırım ve aşırı gerilim korumada 100 yıldan fazla deneyime sahip bir şirket olan ortağı Dehn + Söhne'nin uzmanlığına güvenebilirler.
Facebook
Twitter
LinkedIn