Futbol Stadyumlarında Uygulamalar

Futbol Stadyumlarında Uygulamalar

Güneş çözümü

Phoenix Contact, Micro ve MINI Distributed Generation'tan Tesislere kadar tüm Solar Fotovoltaik segmenti için piyasaya özel ürünler sunmaktadır.
Brezilya'daki 2014 Dünya Kupası stadyumları, işlerin finansmanı, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik kaynaklarının implantasyonu, diğerleri gibi fotovoltaik güneş enerjisinin benimsenmesi için mühendislik teknik şartlarına sahipti. Aşağıdaki ürünler, solar fotovoltaik segmentindeki ortaklarımıza yardımcı olmaktadır:
  • Kontrolörleri ve Datalogger için kontrol cihazları ve yazılım kütüphaneleri - AutomationWorx
  • Fotovoltaik güneş enerjisi yoğunlaştırıcı paneller - String Combiner Box SCB
  • Dalgalanma koruma cihazları ve yıldırım cihazları - TRABTECH
  • Akım ve gerilim sensörleriyle izleme - SOLARSCK
  • Endüstriyel anahtarlar ve ortam dönüştürücüleri - G / Ç AĞLARI
  • Terminal sigorta atlama telleri ve tanımlama - CLIPLINE
  • Alan konnektörleri - SUNCLIX

Tanıtım

Segment'teki diğer uygulamalarda olduğu gibi, stadyum projeleri de binaların çatılarına yerleştirilmiş fotovoltaik güneş paneli gruplarında tanımlanmaktadır. Bu panellerin gruplarına , String Combiner Box - SCB adı verilen elektrik panellerine bağlı TABLET veya STRINGS adı verilir.
CB'ler, tablolar tarafından toplanan elektriği gruplandırır, izler ve alternatif akım için AC invertörlere iletir . İnvertörler, yedek bir TCP-IP Ethernet ve telemetri ağının konfigüre edilebildiği Operasyonel Kontrol Merkezi'nde ( CCO) izleme ve koruma için ölçeklendirilir .

Hesabım

- Dize Birleştirici Kutusu - SCB 8/16/24: Fotovoltaik Güneş Panelleri tarafından toplanan elektrik enerjisi, alternatif transformatörler için İnvertör DC Güç Santrallerine bağlanan ve elektrik dağıtım şebekesine bağlanabilen Sring Birleştirici Kutu (SCB) adı verilen elektrik panelleri birleştirilir ve izlenir.
GÜNEŞ KONTROLÜ: 24 Strings'i izlemek için, her biri 8 Strings girişi olan 3 elektrik akımı sensörünün dahil edilmesi gerekir. Bu sensörler, SCK-M-8S-20A, 8 Akımın okunmasına ek olarak, bu panelde konsantre edilen toplam voltajın ve dalgalanma koruyucunun durumunun izlenmesini sağlar.
- İnvertörler için Kitler:
 
- Operasyonel Kontrol Merkezi CCO için Kitler: Sensörler tarafından okunan ve her bir SCK-M-MODBUS'ta konsantre edilen bilgiler RS485'teki MUDBUS RTU protokolü tarafından sağlanır. Operasyonel Kontrol Merkezi(CCO) ile iletişim için, MODBUS RTU ağı, Ethernet ağı üzerinden MODBUS TCP protokolüne dönüştüren COMSERVER-UNI dönüştürücüsünden geçer. İnvertör ve CCO arasındaki iletişimin kalitesini sağlamak için, fiber optik FL MC EF 1300 MM SC için metalik çift medya dönüştürücüleri uygulandı.

Sonuç

Bu MINI Distributed Generation uygulamasının özelliği, 500 değerin okunmasının izlenmesini sağlar.
Önerilen teknoloji için öngörülen verilerin tam okuma döngüsü, dakikada iki okumadır.
Facebook
Twitter
LinkedIn