Han-Modular® Flexbox – HARTING

Han-Modular® Flexbox – HARTING

Müşterinin gereksinimlerini tam olarak karşılayan muhafazaların yapılandırılması için modüler yapı blok sistemi.

Makine ve sistemlerin hızlı, doğrusal hareket eden bileşenleri için esnek ve güvenilir tedarik, enerji zincirleri kullanılarak sağlanır. Han-Modular® Flexbox ile HARTING, modüler plastik muhafaza sisteminde yeni bir arayüz sunar. Makineler ve makine modülleri için daha uzun, hareketli kablo pabuçlarının kurulması ve bakımı kolaydır.

Enerji zincirlerinin hızlı değişimi

Han-Modular® Flexbox, enerji zincirlerini esnek bir şekilde yönetilebilir ve kolayca değiştirilebilir bölümlere ayırmayı mümkün kılar. Bu nedenle, bir enerji zincirinin değiştirilmesi çocuk oyuncağı haline gelir. Ek olarak, konektör enerji zincirinin geometrisine kolayca adapte edilebilir ve bu da önemli miktarda yer tasarrufu sağlar.
Modüler mahfaza konsepti, çoklu bireysel bağlantılardan oluşan önceki uygulamanın yerini alır ve kompakt bir genel çözüm olarak tek bir takma ve bağlantı kesme noktası sunar. Bu, ilişkili yapı ve bağlantı eforunu azaltır ve daha az alana ihtiyaç duyulur. Sabitleme elemanları, farklı takımyıldızlarda yuvaları birleştirmek için kullanılabilir. Sonuç olarak, arayüzün yüksekliği ve genişliği esnek bir şekilde tasarlanabilir.

Geçerli standartların yerine getirilmesi ve çevresel etkilere karşı korunma

Flexbox’ın muhafazası ve diğer bileşenleri yüksek performanslı plastikten yapılmıştır ve yangından korunma ve çevresel etkilere karşı direnç açısından geçerli standartlara uygundur.
Kablo rakorları üzerindeki contalar kolay kullanım için tasarlanmıştır ve 4 ila 24 mm kablo çapları için mevcuttur. Sistem, 150 Newton’u aşan kuvvetlere dayanabilen entegre bir gerilim tahliye ile yuvarlanır. Flexbox, endüstriyel konektörler için muhafazanın tüm özelliklerini sunan bağımsız bir çözümdür.
Han-Modular® Flexbox’taki bağlantılar su ve toz gibi çevresel etkilere karşı güvenli bir şekilde korunur. Farklı dizaynlardaki vidalı kilitler sızdırmazlık sağlar.

Gövde içinde modülerlik

HARTING, mahfaza içindeki modülerliği de sürdürmeyi başardı. Neredeyse tüm   akımları, sinyalleri ve verileri, ayrıca basınçlı hava ve fiber optik sinyalleri iletmek için 100’den fazla modül içeren Han-Modular® portföyünün tamamı Flexbox’ta kullanılabilir.
Bu, her uygulama için doğru arayüzü uygulamak söz konusu olduğunda neredeyse sonsuz kombinasyon olanakları ile sonuçlanır. Plastik bir tutma çerçevesi  Han-Modular®  modüllerinin Flexbox’a entegrasyonunu sağlar. Şu anda bir çerçeveye maksimum dört modül sığabiliyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn