HARTING :Güncel ölçüm tekniği

HARTING :Güncel ölçüm tekniği

 

HARTING’ten Hall Etkili Akım Sensörleri

 Taşıma veya endüstriyel uygulamalar için: Frekans dönüştürücüler, çekiş dönüştürücüler, UPS sistemleri veya kaynak sistemleri gibi güç elektroniği sistemlerini hassas bir şekilde kontrol etmek için akımı hızlı ve doğru bir şekilde tespit edebilmek gerekir.

Akım sensörleri, giriş ve çıkış akımlarının kesin ve gerçek zamanlı gösterimini sağlayan elektromekanik bileşenlerdir. Ölçüm sinyalleri daha sonra güç yarı iletkenlerini tam olarak kontrol etmek ve performans ve işlevselliği izlemek için kullanılır (örneğin frekans dönüştürücülerde). HARTING’in mevcut sensörleri, Hall efekti olarak adlandırılır. Frekans dönüştürücüler, çekiş dönüştürücüler, UPS sistemleri veya kaynak sistemleri gibi güç elektroniği sistemlerini kontrol eder.

Ölçüm için akım trafoları, sabit bir oran (örn: 1: 600) kullanan bir iletkendeki yüksek akımları elektrik sinyallerine dönüştürür. Böylece değerlendirme birimleri için güvenilir girdi değişkenleri sağlayabilirler. Örneğin, frekans dönüştürücülerde giden ve geri dönen iletkenlerdeki sapma akımlarını izleyebilir veya merkezi olmayan enerji tesislerinin güç tüketimini doğru bir şekilde ölçebilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn