İkincil Karton Ambalaj İmalatı

İkincil Karton Ambalaj İmalatı

Şirketiniz ikincil ambalaj üretimi ile çalışıyor mu? Birçoğunun üretim hattına paralel olduğunu düşündüğü bu işlem, bir sanayinin üretken kapasitesi üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bunu biliyorsanız ve gelecekte rekabet etmek için otomatik ve optimize edilmiş bir makineye sahip olmak konusunda endişeleniyorsanız, bu gönderi bilmeniz gereken her şeye sahiptir: bu paketlerin önemi, bu işlemin nasıl çalıştığı ve her adımda sensörlerin kullanılması verimliliği nasıl artırabilir.

İKİNCİL AMBALAJ NE İÇİNDİR?

Endüstri deneyimine sahipseniz, ikincil ambalajların kullanımı hakkında zaten bilgi sahibi olmalısınız, ancak algılamayı nasıl kullanacağınızı ve üretimi nasıl optimize edeceğinizi anlamak için kavramı güçlendirmek asla çok fazla değildir. İkincil bir paketleme genellikle lojistik sırasında malların taşınması için  fabrika içinde ve daha sonra malların dağıtımı için tasarlanmıştır. Temel amacı, taşınanı korumaktır, bu nedenle özel taşıma, ağırlık, konaklama ve taşıma koşulları için yapısal bir destek olarak tasarlanmıştır. Endüstride kullanılan plastik ve ahşap kutu modelleri vardır, ancak bu tür ambalajlar için en yaygın malzeme kartondur çünkü sert, kullanımı kolay ve tekrar kullanılabilir. Grafik çalışmaları, çoğunlukla, algılayıcı algılamaya ve operatörlerin çalışmasını kolaylaştırmaya yönelik pratik tanımlama unsurlarıyla daha fazla gösterişli olmaya daha az odaklanır.

BU PAKETLERİN ÜRETİM SÜRECİ BİR ŞİRKETİ NASIL ETKİLEYEBİLİR?

Kendi ikincil ambalajlarını imal edenler için, bu işlemi optimize etmek, üretimde daha az atık, sonraki prosedürlerde daha fazla güvenilirlik ve tüm hat boyunca otomatik izlemeyi uygulamak için daha kolay demektir. Bunun nedeni, zaman ve kaynakların optimizasyonunun bir şirketin rekabetçi ve rekabetçi bir pazardaki başarısını tanımlaması durumunda, tüm üretken adımların titiz bir şekilde standartlaştırılması bir avantaj haline gelir. Bu paketlerde, servise uygun makineler kendi otomasyonlarına sahiptir, ancak algılama olmadan kapasitelerinin maksimum kapasitesinin çıkarılması mümkün değildir. Makine su geçirmez olduğundan bu yatırımın performansında önemli bir kazanç yoktur, ancak bu cihazların sağladığı yeni özellikler makine operatörü için başka kazanımlara neden olabilir. Örneğin, makinenin çalışmaya devam etmesine ve orijinalliğini korumasına yardımcı olurlar. Güvenlik cihazları, daha dayanıklı ve kullanımı kolay olan fonksiyonel eşdeğerleriyle değiştirilebilir. İkincil ambalaj üretimi birkaç adımdan oluşur:
  • Kağıt rulolarının karton slaytlara dönüştürülmesi;
  • Baskı;
  • Kesme;
  • İlk işlemle aynı fabrikada olup olmadığına;
  • Bağlama;
  • Ambalaj sonunda kullanılacak şekilde çerçeveleyin.
Herhangi bir üretim hattında olduğu gibi, bu basamakların her biri bir sonraki aşamayı etkiler ve bu kazanımın çoğu algılamadaki otomasyondan gelebilir. Daha az zaman, daha fazla üretim: her ikisini de ekleyerek, sektör büyümeye hazır!

ALGILAMA, İKİNCİL AMBALAJ ÜRETİMİNİ OPTİMİZE ETMEYE NASIL YARDIMCI OLUR?

Daha sonra bu adımların nasıl çalıştığını ve her birini optimize etmek için hangi sensör türlerinin gösterildiğini daha iyi açıklayabiliriz. Bıçaklar, kullanıma hazır kutulara dönüştürüldüğünde orta aşamada daha fazla katkıda bulunurlar. Algılama uygulamasıyla işlemin geliştirilebileceği zamandır:

BASIM HİZMETLERİ

Paketleme baskı işleminin otomasyonu, sadece üretim akışını sağlamak için değil, aynı zamanda ürünlerin lojistik, taşıma ve kullanım için önemli bilgilerin operatörlerin çeşitli lojistik aşamalarında mevcut olmasını sağlamak için de önemlidir. Bu zamanda, işleneceğini doğrulamak için karton bıçağın varlığının fotoelektrik bir varlık sensörüne yatırım yapmak gereklidir. Fotoelektrik sensör ayrıca, yazıcının içine çekilip çekilmediğini ve bir kerede yalnızca bir blade kullanıldığını kontrol etmenizi sağlar. Yazıcıdan sonra, bıçağın geçişini tespit edebilen başka bir fotoelektrik sensöre sahip olmak önemlidir. Ek olarak, izlenimin gerçekte gerçekleştiğini tespit etmek için aynı tipte bir cihaza sahip olmak gerekebilir.

KESME VE KATLAMA

Bu aşamada ana konu atıktır. Bıçak düzgün bir şekilde yerleştirilmemişse veya makine buna göre ayarlanmamışsa, yanlış bir kesilmiş veya yanlış hizalanmış bir kırışıklık kartonu monte etmeyi veya yapısını tehlikeye sokmayı imkansız hale getirerek ürünün içindeki korumayı tehlikeye atabilir. Bu durumda, plakanın girişini ve çıkışını tespit eden bir fotoelektrik sensör gereklidir. Tutkalın bıçağa uygulandığı aşamada, makinenin giriş ve çıkışını tanımlayan bir fotoelektrik sensör sayılabilir. Ek olarak, tutkalın varlığını doğrulayan ve makinenin tutkallanması gereken kısımdaki tutkalıyı gerçekten gerdirdiğini doğrulayan başka bir sensör vardır. Son olarak, elbette, otomatik bir sistem her zaman bıçağın girişini ve çıkışını kontrol eden bir sensöre ihtiyaç duyar, bu nedenle makinenin içinde malzeme biriktirme riski yoktur ve işlemin bir seferde sadece bir bıçakla yapılması gerekir.

DİĞER ADIMLAR

Baskı ve kesme, algılamanın en fazla yararlandığı iki adımdır, ancak bu, üretim akışı boyunca makinelerin verimliliğini artıramayacağınız anlamına gelmez. Örneğin: Orta ve büyük sanayilerde en yaygın olanı, aynı bahçedeki birkaç makinenin karton istifler tarafından tedarik edilmesidir. Bu nedenle, hangisinin öncelikli olduğunu hangi makinenin daha fazla veya daha az bıçak alması gerektiğini göstermek için bir sensör gereklidir. Sensörler ayrıca karton istifin besleme hacmindeki hacmini ölçmek için kullanılabilir ve tam işlem durması gerekmeden önce minimum limitte olduğu konusunda uyarırlar. İzleme bu malzemenin ayrıca iki bıçak ekipman zarar ve çalışmasını engelleyen bir makine tarafından birlikte geçmektedir önleyebilir. Yani, otomatik sensörler geleceğin endüstrisi için çok önemlidir ve ikincil ambalajların üretimi hakkında konuştuğumuzda durum farklı değildir. Nispeten küçük bir yatırımla, makinenin çeşitli aşamalarının sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğine dair güvenceye sahip olursunuz, bu da bakım ihtiyacını azaltır zaman ve para tasarrufu sağlar. Peki, makinelerinize daha fazla teknoloji eklemek için neler bekliyorsunuz? Sensörlere yatırım yapmak, endüstriyel ekipmanlardan daha fazla üretkenlik elde etmenin, bakım konusunda daha az endişe duymanın ve verimli ve güvenli süreçlerde referans olarak şirketinizin konsolide edilmesine katkıda bulunmanın bir yoludur.
Facebook
Twitter
LinkedIn