Önleyici Bakımın 5 Nedeni

Önleyici Bakımın 5 Nedeni

Elektrik dağıtım ekipmanını optimum performans seviyelerinde tutmak zor ve stresli olabilir. Neden? Hiçbir şey güvenilir bir elektrik şebekesi olmadan işe yaramaz! Elektrik dağıtım sisteminiz için bir bakım stratejisi geliştirmek katı bir iş kararıdır ve bir elektrikli önleyici bakım programı uygulamak harika bir başlangıç noktasıdır. İşte 5 neden:

# 1 - İnsanları ve ekipmanı koruyun

Fabrika yöneticileri işlerinin sürdürülebilirliğini sağlamalıdır ve bu nedenle istenmeyen olayların riskini en aza indirmek için tüm teknik ve ekonomik olarak mevcut önlemleri değerlendirmek ve benimsemekle sorumludur. Bu olaylar, tesis varlıklarının kaybına neden olabilir, aynı zamanda çalışanları tehlikeye sokabilir. Devre kesiciler, sigortalar vb. Gibi elektrik dağıtım ekipmanı, kaza riskini ve ciddiyetini veya ekipmanın bozulmasını en aza indirmek için tasarlanmıştır. Bu nedenle, ilk bakım önceliği bu işlevin yerine getirilmesini sağlamaktır.

# 2 - Elektrikli ekipmanınızın çalışma süresini en üst düzeye çıkarın

Düzenli olarak programlanmış bir önleyici bakım programı, işlemdeki aksaklığı azaltır ve elektrikli ekipmanda ki stresi azaltır. Önleyici bakımın zamanlanmış bir kesintiyle yapılması, elektrikli cihazlarda acil durum onarımlarının yapılmasından daha az zaman alır.

# 3 - Enerji Verimliliğini Artırma

Araştırmalar düzenli olarak bakım yapılan ekipmanların daha enerji verimli olduğunu göstermektedir. Zamanla normal aşınma ve yıpranma, cihazın enerji verimliliğinin düşmesine neden olabilecek bileşenlere baskı yapar. Ekipmanda daha az aşınma, çalışırken daha az boşa harcanan enerji demektir. Ticari olmayan zamanlarda, işiniz üzerindeki etkiyi azaltmak için önleyici bakım yapılabilir.

# 4 - Yedek Parça Yönetimini İyileştirme

İzole edilmiş yedek parçalar toplam bakım maliyetlerinin yarısına kadar ekleyebilir. Reaktif bakımın önleyici bakımla değiştirilmesi, parçalardaki ve / veya karmaşık sistemlerdeki arıza sayısını azaltmaya yardımcı olur. Sonuç olarak, üretim sürecinizi iyileştirmek için daha fazla para ve zaman harcanabilir.

# 5 - Toplam Sahip Olma Maliyetini Optimize Edin

Tesis yöneticileri, herhangi bir yeni ekipman satın alımının (CapEx) önemli maliyetleri göz önüne alındığında, elektrik dağıtım ekipmanlarını mümkün olduğunca uzun süre çalışır durumda tutmak istiyorlar. Ticari işlemler de optimum maliyetle (OpEx) mümkün olduğunca kolay çalışmaya devam etmelidir. Bakım olmadan, planlanmamış duruş süreleri için potansiyel artar. Reaktif durumlar (onarım), verim kaybına ek olarak, yedek parça ve işçilik fiyatlarının yüksek fiyata satılmasına neden olabilir. Elektrikli bir önleyici bakım stratejisi uygulamak, aksaklık riskini azaltır. Zamanlanmış bir kapanmanın ne zaman gerçekleşeceğini bilmek, yönetimin personel seviyelerini uygun şekilde belirlemesini sağlayacaktır. Temel nokta, koruyucu elektrik bakımının toplam sahip olma maliyetini (CapEx + OpEx) azaltmaya yardımcı olduğu ve şirketiniz için daha fazla değer yarattığıdır. Ek olarak, şirketlerin OSHA, NFPA   ve diğer yetkili makamların gereksinimlerini karşılamasına yardımcı olur. Ekipmanınızı doğru bakım rutini ile güncel tutun, güvenli çalışmayı mümkün kılan Saha Hizmetleri profesyonellerimiz şirketinizin taleplerini karşılamaya hazır.
Facebook
Twitter
LinkedIn