Paratonerler Gerçekten Yıldırımdan Kaçınabilir mi?

Paratonerler Gerçekten Yıldırımdan Kaçınabilir mi?

LSP  , Franklin'in 17. yüzyılda paratoneri icat ettiğinden ve 18. yüzyılın sonuna geldiğinden, paratonerlerin yaygın olarak kullanıldığını ve evrensel olarak kabul edilen önemli bir rol oynadığını hatırlatır.
Daha sonra uygulama, yıldırım çubuklarının ve bunların türetilmiş yıldırımdan korunma şeritleri, yıldırımdan korunma ağları ve yıldırımdan korunma hatlarının savunma doğrudan yıldırım düşmeleri için oldukça etkili olduğunu kanıtlamıştır. Bununla birlikte, birçok kişi paratoner çubuğunun sadece yıldırım hasarını ortadan kaldıracak değil aynı zamanda daha fazla ikincil yıldırım çarpması içeren bir yıldırım koruma cihazı olduğuna inanmaktadır. Peki tam olarak gerçek zamanlı olarak ne çalışıyor?
[button id="" style="filled" class="" align="center" link="https://maxelendustri.com/iletisim/" linkTarget="_self" bgColor="accent3" hover_color="accent3" font="24" icon="mail-send" icon_placement="left" icon_color=""]Fiyat teklifi almak istermisiniz ? Proje fiyatları ve teknik destek için lütfen tıklayın...[/button] Hepimizin bildiği gibi, yıldırım rastgele meydana gelen bir olgudur. Havada ve ayrıca yere deşarj olabilir. Elbette paratoner veya başka nesnelere de çarpabilir. Yıldırımlar söz konusu olduğunda, yıldırım için bir bina ya da yapının kendisi kullanılabilir. Şimşek çakışmalarından önce şimşek çakması kurulmaz. Fırtına süreci, genellikle birkaç fırtına monomeri içerir. Her fırtına monomer bir konvektif monomerdir. Her fırtına monomerinde güçlü dikey hareket var. Boyutu ve kuvveti rastgele oluşturulur. Yıldırım çubuğunun ateşlenip ateşlenmediği, fırtına hücresindeki yıldırım akımının boyutuna bağlıdır. Bir fırtına hücresinde büyük miktarda elektrik bulunan bir fırtınanın, paratoner çubuğunun tepesine çarpması muhtemeldir ve tek bir hücrede az miktarda akım bulunan zayıf bir yıldırımın, paratoner çubuğunun üst ortasına çarpması daha muhtemeldir. Sonra ikinci olguya “çarpıcı” denir. Hem paratonerler hem de binalar veya yapılar üzerinde grevler olabilir. Bu fenomen genellikle, yuvarlanan bilya yönteminin korunmayan alanında yüksekliği 30m'yi aşan toprak iletkenlerinde meydana gelir. Bu nedenle, Bu nedenle, paratoner sisteminin kurulmasına ek olarak, paratoner ve zayıf madenleri güvenli bir şekilde çekmek ve toprağa güvenli erişim sağlamak için paratoner sistemi, aynı zamanda yıldırım koruma şeritleri veya paratoner koruma ağları ile kilit yerlerde donatılmalıdır. Yıldırım çarpmalarından korunan nesneler. Özetle, paratoner çubuğunun sadece “başarısız” olması değil, aynı zamanda “türevleri” (yıldırımdan korunma kayışları, yıldırımdan korunma ağları vb. Gibi) tüm yürüyüşlerde afetlerin önlenmesinde ve azaltılmasında giderek daha önemli bir rol oynamaktadır. Bugünün hayatı. 1. LSP , profesyonel yıldırımdan korunma sağlar, profesyonel ve teknik rehberliği ücretsiz olarak topraklar. 2. LSP hizmeti, yıldırım koruma topraklama projelerini topraklayan iletim trafo merkezlerini, petrokimyasalları, telekomünikasyon odalarını, haberleşme kulelerini, demiryolu taşımacılığını, hastane binalarını, okulları ve diğer mekanları içerir; 3. Çeşitli endüstrilerin topraklama projeleri için topraklama sarf malzemeleri ve yıldırımdan korunma topraklama teknik desteği sağlamak; alıcılara yüksek kaliteli kaynak tozu, topraklama çubukları ve diğer sarf malzemeleri sağlayın ve inşaat hizmetleri sağlayabilir! LSP'nin 8 yılında daima yıldırım koruma projeleri için sarf malzemeleri tedarik ve inşaat teknolojisi çözümlerine odaklanmıştır. Topraklama sarf malzemelerinden topraklama teknolojisi desteğine, topraklama yapımına kadar, müşterilerin tüm yıldırımdan korunma ve topraklama sorunlarını temelde çözen tek duraklı topraklama çözümleri sağladı.
Facebook
Twitter
LinkedIn