PROFINET Ortamında Güç Beslemesi – M12 Güç L kodlu

PROFINET Ortamında Güç Beslemesi – M12 Güç L kodlu

Otomasyonda minyatürleştirme eğilimi,ancak altyapının tüm alanlarında tutarlı bir şekilde uygulandığı takdirde başarılı olacaktır.Saha cihazları ve kontrol cihazları gittikçe küçülüyor, fakat güç için iştahları azalmıyor. Küçük uygulamalara sinyal,veri ve ayrıca yeterli güç sağlayabilmek için HARTING şimdi yeni L-kodlu M12 Gücü'nü sunuyor. Cihaz üreticileri bu bağlayıcıyı minyatür bir arayüzle güç sağlamak için kullanabilirler. Önceki 7/8 "çözümlerden çok daha küçük boyutlarla, yeni minyatür konnektörlerin ürün grubuna aittir.
Amaç, I / O'lar ve merkezi kontrolörler için daha yüksek bir arayüz yoğunluğuydu (ve hala öyle). Entegre Endüstrinin bir parçası olarak, kontrolörler ve küçük endüstriyel bilgisayarlar gittikçe küçülmedi ve ayrıca merkezileşme de gerçekleşmedi.

Şimdi sinyallere ve verilere ek olarak daha fazla güç iletilmelidir.

Dijitalleştirme bağlamında minyatürleştirme, yalnızca aygıtlar ve sensörler değil,tüm altyapının küçüldüğü zaman da başarılı olabilir. Üç yaşam hattının tamamı için kablolar, konnektörler ve soketler aynı anda küçültülmelidir.Uzun süredir, sinyal ve Ethernet konnektörleri, işleri zayıflatan odak noktası olmuştur.
Küçük bağlantı çözümleri veri ve sinyaller için zaten mevcut olsa da,üçüncü yaşam hattı için yeni bir standart arayüz gerekiyordu: Güç kaynağı. 7/8 "arayüzü şu ana kadar tercih edilen bir araç olmuştur.Ancak,bu yaygın olarak kullanılan bağlantı bugün birçok uygulama için çok fazladır.

Bir bakışta avantajlarınız:

  • Yeni M12 Güç standardına uygundur.
  • Az yer kaplamasına rağmen 0,75 kW ile yüksek performanslıdır.
  • Mevcut minyatürleştirme, modülerleştirme ve kişiselleştirme eğilimlerine tam olarak uygundur.
Daha küçük bir formatta daha fazla güç kullanma zamanı. HARTING şimdi 63V / 16A DC güç kaynağı için yeni standart konnektör olarak L kodlamada çok daha küçük M12 Gücü sunuyor. IEC 61076-2-111'e göre standardize edilmiştir ve Profinet Kullanıcı Organizasyonu tarafından yeni standart güç konnektörü olarak desteklenmektedir. Bu, üreticiler ve kullanıcılar için güvenli bir yatırım olmasını sağlar ve yeni bir minyatürleştirme standardı olarak konsolide eder.
M12 Power,cihaz bağlantısındaki minyatürleştirme için mükemmel bir tamamlayıcıdır.Uygulamanın kendisi yalnızca tüm arayüzleri küçüldüğünde küçülebilir ve yerden tasarruf sağlayabilir.
Facebook
Twitter
LinkedIn