Rüzgar enerjisi: Dalgalanma Koruma Modülü

Rüzgar enerjisi: Dalgalanma Koruma Modülü

 

Yükseklikleri ve genellikle tepelerde, sırtlarda vb. Açığa çıkmaları nedeniyle rüzgar türbinleri yıldırım çarpmalarının sık hedefleridir.

Grev tüm sistemden geçer ve bileşenleri ve elektrik sistemlerini etkiler. Bununla birlikte, yalnızca doğrudan yıldırım çarpması değil, aynı zamanda türbinin ve bağlı besleme şebekelerinin yakın çevresindeki grevler de hassas elektronik bileşenlerin arızalanmasına veya arızalarına yol açabilir. Buna karşılık, tutarlı bir yıldırım ve aşırı gerilim koruma konsepti pahalı aksama sürelerini ve onarımları önler. Bu nedenle, türbinlerin amaçlanan zamanda kendileri için ödeme yapmalarına olanak sağlayan bir performansa katkıda bulunur.

[button id=”” style=”filled” class=”” align=”center” link=”https://maxelendustri.com/iletisim/” linkTarget=”_self” bgColor=”accent3″ hover_color=”accent3″ font=”24″ icon=”mail-send” icon_placement=”left” icon_color=””]Fiyat teklifi almak istermisiniz ? Proje fiyatları ve teknik destek için lütfen tıklayın…[/button]

Kontrol ve düzenleme teknolojisi alanındaki yaygın sinyallerin geçici korunması için HARTING, yıldırım ve aşırı gerilim koruması alanında uzman olan Dehn + Söhne firması ile birlikte Han-Modular® Aşırı Gerilim Koruma Modülünü geliştirmiştir. Bir rüzgar türbininin yıldırımdan korunma konseptinde, modül, bıçak üzerindeki büyük tutuculardan ve Faraday kafesi olarak kule üzerindeki geçiş noktalarından frekans dönüştürücüleri için koruyucu cihazlara kadar uzanan genişletilmiş bir tutucu sistemdeki son küçük eleman olarak kabul edilebilir. kontrol kabinleri, ölçüm ve kontrol ekipmanı.

Ek, modüler bir konektörün bir parçasıdır ve bitişik sistemleri veya devreleri geçici dalgalanmalardan korur. Eğer geçici – yıldırım çarpması veya elektromanyetik yüklerin neden olduğu – elektronik sisteme girerse, bu konektör içinde, içinde bulunan Aşırı Gerilim Koruma Modülü tarafından dağıtılır. Geçici maddenin daha fazla yayılması önlenir, akış aşağı sistemler parazite veya hasara karşı korunur.

Aşırı gerilim koruma modülü, gaz tutucuları, baskılayıcı diyotları ve dirençleri gibi birkaç koruma elemanı kullanır. Geçici bir dalgalanma meydana gelirse, koruyucu elemanlar bozulma değişkeninin koordineli bir türevini sağlar.

Yukarı akım dalgalanma koruması, bağlı sistemlerde daha fazla maliyet ve alan tasarrufu imkanı sunar. Bir kontrol kabininde, örneğin, uygulanan voltaj zirvesi, konnektör ve şalter kabini muhafazası aracılığıyla elde edilir. Kontrol kabinini korumak için başka bir parçaya gerek yoktur. Aşırı Gerilim Koruma Modülü böylece yerden ve ek maliyetlerden tasarruf sağlar.

Geçici dalgalanmalardan korunan rüzgar türbini alanlarında sinyaller parazitsiz iletilebilir. Doğru kullanıldığında, modül sinyal iletişiminin aksama süresini azaltır, çalışma süresini iyileştirerek ve hassas elektronik cihazları koruyarak makinenin hizmet ömrünü uzatır.

Facebook
Twitter
LinkedIn