Rüzgar Türbinleri için Arttırılmış Kullanılabilirlik

Rüzgar Türbinleri için Arttırılmış Kullanılabilirlik

Rüzgar türbinlerinin montajcıları ve operatörleri zaman ve maliyetten tasarruf etmek için önemli bir baskı altındadır. Kullanıma hazır olmayan bir rüzgar türbini elektrik üretmez ve şebeke besleme telafisi yapmaz.

Rüzgar türbinleri artan modülerlik ile tasarlanmaktadır. Bu, yapıların esnekliğini artırırken aynı zamanda bileşenlerin değiştirilmesi işlemini de hızlandırır.

[button id=”” style=”filled” class=”” align=”center” link=”https://maxelendustri.com/iletisim/” linkTarget=”_self” bgColor=”accent3″ hover_color=”accent3″ font=”24″ icon=”mail-send” icon_placement=”left” icon_color=””]Fiyat teklifi almak istermisiniz ? Proje fiyatları ve teknik destek için lütfen tıklayın…[/button]

Münferit üniteler sadece şantiyeye ulaştıklarında tam bir rüzgar türbinine monte edilir, böylece konektörlerin kullanımı   gerçek bir avantajdır.

Örneğin, rotor bıçağı ayarı ve rüzgar izleme için tahriklerin yanı sıra kayma halkası düzenekleri veya jeneratör frenleri gibi bileşenler kolayca ve hızlı bir şekilde bağlanabilir ve monte edilebilir. Konektörlerin kullanımı sayesinde, karmaşık el kablolama işlerine artık gerek kalmadı. Bakım durumunda, aşınma veya arızalı parçalar Tak ve Çalıştır işlevi ile hızlı bir şekilde değiştirilebileceği için duruş süresi önemli ölçüde azaltılabilir.

Birçok rüzgar türbini tipi, bir dişli kutusu kullanır; böylece hız ve tork, rotor ve jeneratör arasında eşleşir ve böylece tesisin verimini optimize eder. Konektörler kurulumu hızlandırır: önceden monte edilmiş kablolar ve Han-Eco® ,  Han® HPR  veya  Han® M gibi konektörlerle  , redüktörler arasında gerekli bağlantılar hızla kurulur

Facebook
Twitter
LinkedIn