Siemens Simatic RF600 RFID Uygulamaları

Siemens Simatic RF600 RFID Uygulamaları

RF600

Dijital Fabrika sık sık atılan ve çoğunlukla Endüstriyel Ethernet, IoT ve Makine Otomasyonu kavramları ile ilgili bir terimdir.

Bununla birlikte, bir Dijital Fabrikanın temellerinin, büyüklüklerine göre değerlendirilmeyen, ancak fabrika zeminin verimliliğini artırabilen özümleriyle atıldığını anlamak hayatidir. Bu çözümlerden biri, maliyetleri düşürme, güvenilirliği artırma ve yanıt sürelerini azaltmada belirleyici bir rol oynayan UHF-RFID teknolojisidir.  Siemens , Simatic RF600 de dahil olmak üzere  tesis içi ve çevresinde bulunan çeşitli uygulamalar için  bir dizi RFID çözümü sunar . Sistem transponderleri sorunsuz bir şekilde okur ve otomasyon programları ve BT ortamı ile fazla uğraşmadan bütünleşir. [button id="" style="filled" class="" align="center" link="https://maxelendustri.com/iletisim/" linkTarget="_self" bgColor="accent3" hover_color="accent3" font="24" icon="mail-send" icon_placement="left" icon_color=""]Fiyat teklifi almak istermisiniz ? Proje fiyatları ve teknik destek için lütfen tıklayın...[/button] RFID teknolojisi için temel motivasyon gittikçe zorlu bir rekabet ve şirketlerin malzeme akışını izlemek için bir mekanizmaya sahip olma gereksinimidir. İkincisini bilmek mühendislerin üretim sürecini daha iyi planlamalarına ve optimize etmelerine yardımcı olabilir. RFID, bu gereklilikleri yerine getirmenin ve malların, ürünlerin ve bitmiş iş parçalarının kesintisiz olarak izlenmesini ve izlenmesini sağlayan güvenilir bir yol olduğunu kanıtlar.

Yararları

HEPSİ BİR ARADA

Simatic RF600 PC yazılımı yüklemeden ihtiyacını ortadan kaldırarak, gerekli devreye ve teşhis araçları paketleri. Sonuçlar önceden işlenir ve entegrasyon aşamasında çok az çaba gerekir.

İZLENEBİLİRLİK

RF600, tek tek parçalar için veya kütle tespiti için kullanılan birçok farklı durumda iyi çalışır. Bunun nedeni, izlenmesi gereken malzemelerin dalgalanmalarını ve hareketlerini yenmesini sağlayan UHF dalgalarının kullanılmasıdır. İleri teknoloji bir radyo işlemcisine sahip olmasının yanı sıra, karmaşık algoritmaların kullanılması, farklı ortam sıcaklıklarına adaptasyonu sağlar.

HIZLI SONUÇLAR

RF600 arayüzüne web tarayıcısı veya TIA portalı üzerinden erişilebilir. Bundan sonra, konfigürasyonlar antenlerin hizalanması, etiketlerin başlatılması ve hataların düzeltilmesi gibi olabilir.

ESNEK İŞLEM

RF600, üst düzey erişim kontrol sistemlerinden zorlu üretim ortamlarına kadar birçok uygulamaya uygundur. Ayrıca, Siemens'in bulut tabanlı IoT İşletim Sistemi MindSphere'e bağlı ilk RFID sistemidir ve operasyonlarınızı bu yönde büyütmeniz için size sağlam bir platform sunar.

Uygulamalar

ÜRETİM KONTROLÜ

Üretim kontrol sistemleri için RF600 birçok avantaj sağlar. Birincisi ve en önemlisi, sistem sağlamdır ve zorlu radyo ortamlarında güvenilir şekilde çalışır, böylece daha yüksek bir RO elde edilir. Ayrıca, dağıtılmış kontrol sayesinde RF600, otomatik işlemlere uyum sağlayarak daha yüksek kullanılabilirlik ve daha yüksek verimlilik sağlar.

VARLIK YÖNETİMİ

Tesisin varlıklarını takip etme ve izleme yeteneği, sahadaki mühendislere tasarım işlemleri sırasında daha keskin bir avantaj sağlar. RF600, en yüksek stok devir hızı oranı, daha yüksek kullanılabilirlik ve yöneticilerin hizmet ömrüne dayalı iş modelleri tasarlamalarına yardımcı olur.

TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ

RF600 RFID sistemi, kullanıcılarına donanımlarının akışını net bir şekilde görerek sağlayarak daha fazla şeffaflık sağlar. Sistem mevcut HMI / SCADA sistemi ile birleştirilebilir ve toplu miktarlar için otomatik veri girişi sağlayacak şekilde programlanabilir ve insan emeğini daha yaratıcı işler yapmak için serbest bırakır. Otomasyon dünyasında bir endüstri lideri olan Siemens, ürünlerini sürekli geliştirmekte, böylece global üreticiler ve lojistik sağlayıcılar her zaman daha fazla üretkenlik, güvenilirlik ve dayanıklılığa sahip olmaktadır.
Facebook
Twitter
LinkedIn