SPD’nin Ön Ucuna Neden SCB Takmalısınız?

SPD’nin Ön Ucuna Neden SCB Takmalısınız?

SCB nedir?

SCB-Dalgalanma-Devre Kesici koruması SPD

SCB - Dalgalanma devre kesicisi veya SPD yedek koruyucu

Neden SCB?

SCB dünya çapındaki dalgalanma koruyucu cihaz arızası ateşleme sorununu başarıyla çözdü.

Ürün Kullanımı

 1. Geçen güç frekans akımının ve yıldırım akımının seçici olarak kesilmesi, SPD'yi anormal geçici aşırı voltaj nedeniyle kısa devreli ve kısa devrelerden etkili bir şekilde koruyabilir, bu da ciddi yangın kazalarına neden olabilir.
 1. Geçen güç frekansı akımı ve yıldırım akımının seçici bölümü SPD'yi SPD başlangıç ​​voltajının güç kaynağı voltajının altına düşmesine neden olarak etkili bir şekilde koruyabilir ve güç frekansı kaçak akımı artarak ciddi bir yangın kazasına neden olabilir.
 1. SPD yıldırım akımına sahip olduğunda, harici ayırıcı yanlışlıkla tetiklenmeyecektir, böylece elektrikli ekipmanın yıldırımdan korunması her zaman etkili bir durumda olacaktır.
[button id="" style="filled" class="" align="center" link="https://maxelendustri.com/iletisim/" linkTarget="_self" bgColor="accent3" hover_color="accent3" font="24" icon="mail-send" icon_placement="left" icon_color=""]Fiyat teklifi almak istermisiniz ? Proje fiyatları ve teknik destek için lütfen tıklayın...[/button]

Uygulama kapsamı

SCB'ye özel yedekleme koruyucusu, birinci, ikinci ve üçüncü seviyelerin güç kaynağını koruyan SPD (Yıldırım Koruma Cihazı) için profesyonel yedekleme koruması sağlar. Endüstriyel ve inşaat yapımı için güç ekipmanı, elektrik, haberleşme, karayolu taşımacılığı, petrokimya ve diğer endüstriler gibi SPD yıldırımdan korunma ekipmanlarının kurulu olduğu yerler için geçerlidir.

Çalışma prensibi

SPD'nin harici harici ayırıcısı olan SCB, IEC61643-4-43'teki 430.3 maddesine göre geliştirilen bir tür ekipmandır: Devreden kaynaklanan tehlikelerden önce uygun aşırı akım koruma cihazları kullanır. Esas olarak, SPD'de takip akımları veya kaçak akımlar meydana geldiğinde, SCB hızlı bir şekilde açılabilir, yıldırım akımları geçerken, SCB açılmaz, SCB SPD'nin yangına neden olmamasını ve ekipmanın aydınlatma korumasının uzun sürmesini sağlar. mevcut yaygın olarak kullanılan sigortalarda ve dış ayırıcılar olarak kullanılan sigortalarda koruma körlüğü bulunan sorunlar. SCB, voltaj anahtarlama tipi SPD, düşük voltajlı güç kaynağı sistemi kullanılan voltaj sınırlama tipi SPD'ye uygun ideal cihazlardır.

Tüm dünyada sorunu çözmede yer alıyor:

SPD ateşlemesi gerçekleştiğinde, harici kesiciler bağlantısı kesilmez, Ve dalgalanma SPD'den geçtiğinde, harici kesiciler yanlışlıkla kesilir.
Alman, 1997 yılında sigortalar ve kesiciler üzerindeki yıldırım akımı etkisinin denenmesini gerçekleştirdi. Yeşil alan bağlantı, turuncu alan belirsizlik ve kırmızı alan bağlantı kesme anlamına geliyor. sigortalar ve kesiciler üzerindeki yıldırım akımı etkisinin denenmesi
IEC, SPD standardını hazırladı ve revize etti. 37A alt komitesi Avusturya-Viyana toplantısında Görev Gücü 12'yi kurdu. kırıcılar ve SPD arasındaki eşleşme problemini çözme. Kelimenin etrafındaki birçok ülke, MOVS (metal oksit varistörleri) SPD dejenerasyon problemini araştırmaya başladı. bozulma mekanizması pic1
 1. SPD dejenerasyonu gerçekleştiğinde, elektriksel parametrelerin gösterimi Uc değerinin azalmasıdır.
 2. c değeri güç voltajına düştüğünde , kaçak akım keskin şekilde artar.
 3. Güç, geçici aşırı voltaj anormal göründüğünde, SPD'nin başlamasına neden olur.
 4. 5A'dan fazla normal akım SPD'den geçtiğinde, ateşleme hızı ısı transferinden daha hızlıdır.
5A'dan daha fazla akım SPD'den geçtiğinde, hemen ateş alabilir, bu yüzden SPD'nin yangını önlemek için 5A'dan daha fazla akım geçtiğinde hızlı bir şekilde serbest bırakılan bir anahtar koruyucuya ihtiyacı vardır! 5A-300A, SPD'den geçer
Yıldırım akımı içinden geçtiğinde, çalışmadaki etkinliğini koruyacak şekilde hareket etmemesini talep eder. SPD dejenerasyonu gerçekleştiğinde veya anormal gücün neden olduğu kaçak akım 5A'ya ulaştığında, hızlı bir şekilde açılabilir. Emniyet tripper SCB hareket eğrileri

SCB sorunu ne çözebilir?

Yıldırım koruma cihazları ile sigorta veya kesici arasındaki uyuşmazlık?

Geleneksel yöntem, yıldırım koruma cihazlarının önündeki serideki bir sigortayı veya sigortayı bağlamaktır, bunu yaparsanız dört uyumsuzluk yönü olacaktır.
 1. Yıldırım koruyucu cihazlar bozulursa veya dağıtım devresinde aşırı voltaj meydana gelirse, yıldırım koruyucu cihazlar topraklamaya kısa devre yapar ve Sigortalar veya kesiciler hızlıca kesilemez
 2. Yıldırım meydana geldiğinde, sigortalar veya kesiciler yıldırım akımının geçici enerjisine dayanamazlar, çünkü erken tasarımda güç dağıtımının bir parçası olarak kullanılmıştır. Bu nedenle yıldırımdan korunmalarını etkisiz hale getirerek açılmalarına veya patlamalarına neden olmaları kolaydır.
 3.  Yıldırım akımı kesiciden geçtiğinde, Yukarı değeri çok yüksektir ve yıldırımdan korunma cihazları ekipmanı iyi koruyamazlar.
 4.  Sigortalar veya kesiciler, bir trafonun güç hattında kesilemez. Kısa devre gerçekleştiğinde, hızlı bir şekilde kopamazlar.

SCB aynı anda dört sorunu çözebilir

SPD önünde seri olarak bağlanan SCB, aynı anda dört sorunu çözebilir.
 1. Yıldırım koruyucu cihazlar bozulduğunda veya dağıtım devresinde aşırı gerilim meydana geldiğinde, yıldırım koruyucu cihazların yanmasını önlemek için SCB hızla bağlantıyı kesebilir. Akım akımı 3 A'dan az.
 2. Yıldırım akımı geçtiğinde, SPD'nin önünde seri olarak bağlanan SCB, SPD'nin çalışma düzenini koruyarak 100kA yıldırım akımı altında herhangi bir hata yapmaz ve hasar görmez.
 3. Yıldırım akımı SCB'den geçtiğinde, U p değeri çok düşüktür, aynı uzunluktaki bakıra eşit.
 4. SCB'nin kesme kapasitesi 100kA'ya kadar olan plastik kırıcıları aşıyor.
Güç frekansı akımı ve dalgalanması arasında zaman ve genlik arasında büyük bir fark vardır. SCB, bu iki parametrenin elektromıknatısları kontrol etmek için iyi bir şekilde kullanılmasını sağlayarak açma fonksiyonunu gerçekleştirir.
 1. Alternatif akım içinden geçtiğinde, elektromıknatıs alternatif akımı kesmek için seçici olarak açılabilir.
 2. Dalgalanma hızı çok hızlı olduğu için, elektromıknatıs harekete geçmeden önce dalgalanma sona erer. Böylece elektromıknatıs kararlı durumda ve SCB açılmıyor.

Darbe akımı altındaki SCB, MCB ve Sigortaların artık gerilimi

SCB, MCB ve Sigortaların artık gerilimi

Tipik uygulamalar

Tipik uygulamalar

SPD temel devre şemasıyla SCB bağlantısı

SPD ile SCB serisi bağlantı Temel devre şeması
Facebook
Twitter
LinkedIn