Acil Durum Düğmeleri Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Acil Durum Düğmeleri Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Acil durum düğmesi özelliklerini tanımlayan IEC 60947-5-5 ve ISO 13-850 standartları, güvenlik gereksinimlerine uymak için düzenli olarak ilerliyor. Bu konularda kaybolmak genellikle kolaydır ... İşte size en son gelişmelerden ve sık sorulan sorulardan bazıları:

Estetik ve Ergonomi

Bu ürün artık sarı bir arka plan üzerinde kullanılmamalıdır. Desen, açıkça sarı bir arka plan üzerinde kırmızı bir düğmeye acil durdurma gerektiğini belirttiğine işaret ediyor. Bu, standart bir kırmızı yay geri dönüş düğmesinin sarı bir arka planda kullanılmaması gerektiği, yalnızca tetiklenen acil durdurma düğmelerinin kullanılması, böyle bir tabanda kilitleme ve pozitif açma kontaklarının kullanılabileceği anlamına gelir. Yukarıdaki ürün artık sarı zemin üzerinde kullanılmamalıdır. Acil durum durdurma düğmesinin estetiği ayrıca bir tehlike sırasındaki performansı hakkında karışıklığa neden olmamalıdır. Geçmişte, acil durdurma düğmelerinin kilidini açmak için döndürülen serbest bırakma hareketini belirtmek için beyaz oklar vardı. Ancak, bu beyaz oklar bir düğmeyle karıştırılabilir ve güvenli olmayabilir! Bu nedenle, beyaz oklar artık yasaklanmıştır. Kilit açma yönünü belirtmek hala önemli olabileceğinden, kırmızı oklar daha az göründüğü için kabul edilir ve bu nedenle hata riski daha düşüktür. Kilit açma yönünü gösteren kırmızı oklarla acil durdurma düğmesi.

İzlenen kriterler zorunlu mu? Hayır.

İzlenen kontaklar, kontaklar kafalardan/gövdelerden ayrı olarak, özellikle de düğmelere güçlü şoklar uygulandığında makineyi durdurmak için özel olarak tasarlanmıştır. Standart, şiddetli şokların işlevlerini kaybetmek için acil durdurmaya yol açmaması gerektiğidir. Ancak, standart teknik bir çözüm getirmiyor. İzlenen temaslar bu çözümlerden biridir, ancak temasın yerinde kalmasını sağlayan temasların veya aksesuarların ayrılmasını önleyen teknik tasarım, kabul edilebilir diğer çözümlerdir. Teknik çözüm, ürünün üretimi, düğme üreticisi ve son kullanıcı arasında yalnızca bir zevk ve güven meselesidir. İzlenen kontaklarla bir acil durum düğmesi.

Kalkanlar yasaklandı mı? Hayır.

Standart, tesadüfi eylemin bir engel olabileceğini kabul etmektir, bu yüzden gardiyanlar yasak değildir. AMA, koruma, acil durdurma düğmesinin Güvenlik işlevini yerine getirmesini engellememelidir; bu, korumanın, operatörün veya seyircinin eliyle acil durdurma düğmesinin etkinleştirilmesini etkinleştirmesi gerektiği anlamına gelir. Daha kesin olarak, bir elinizin avuç tarafından, bir parmak yeterli değildir. Bu gereksinimi yerine getirmenin birkaç yolu vardır: Teleskop korumaları etkinleştirmeyi engellemez ve acil durdurma düğmesinin serbest bırakılmasını önlemek için kullanılır. Özel bir tasarıma sahip büyük kalkanlar, gönüllü harekete geçmek için yeterli alan sağlamak ve vücudun daha büyük kısımlarına kazara gitmekten kaçınmak için en yaygın acil durdurma işaretlerinin normal sarı alanını kullanıyor (ana suçlular kollar, sırt veya kalçalar).
Facebook
Twitter
LinkedIn