Bakım ve Endüstri Otomasyonu Nasıl İlişkilidir?

Bakım ve Endüstri Otomasyonu Nasıl İlişkilidir?

Dijital dönüşüm, endüstriyel otomasyonun gelişmesiyle birlikte varlıklarımızı koruma ve yönetme biçimimizi değiştirdi ve devrim yarattı; bu sektördeki bir bakım uzmanının değerini ve performansını önemli ölçüde arttırdı. Bir hatayı gidermek yerine, iyi bir bakım planı şirketin işi için büyük değer taşıyabilir. Biraz daha iyi anlamak için, endüstriyel otomasyonun bakımla ne kadar ilişkili olduğunu netleştirin ve planlı bakım politikasının ne kadar iyi olduğunu gösterin, aşağıdaki noktalara göz atın:
  • Endüstriyel otomasyon - Bir otomasyon sistemi uygularken, ilk fikir, operatöre yüksek güvenilirlik ve tekrarlanabilirlik ile üretim kontrolünü sağlamak, alarmlar, grafik arayüzler, komutlar vb. Gibi operasyonel kontrol ile ilgili çeşitli işlevleri getirmektir. ... Bu şekilde, işlemlerin kontrolünde kullanılan aynı veriler, aşağıdaki noktalarda gördüğümüz gibi bakımı daha iddialı bir şekilde yönlendirebilir.
  • Endüstri 4.0'ın ortaya çıkışı- En son teknolojik gelişmeler ve Büyük Veri ve bulut bilişim gibi IoT teknolojilerinin tanıtımı nedeniyle, verilerin akıllıca kullanılmasının karar vermede ana rehber olduğu giderek daha dijital bir dünyada yaşamaya başladık. iş stratejileri Gerçek zamanlı olarak veri toplayabilen - analiz yazılımıyla birlikte - bu verileri işleyen ve sistemin baralarındaki atipik sıcaklık gibi davranışsal kalıplarını belirleyen akıllı ekipmanın kullanılması Bazı gevşek bağlantılarla ilgili olun - bitkileri izlemenin ve yönetmenin daha verimli bir yolunu getirin, böylece bir mola riskini oluşmadan önce bile ortadan kaldırma imkanı sunar. Bu şekilde çözümler zaten var. Schneider Electric'ten Ecostruxure Asset Advisor ve varlıklarınızı koruma şeklinizi optimize edin.
  • Artırılmış Ekipman Verimliliği - İyi planlanmış bakımın en önemli faydalarından biri ekipman verimliliği ile ilgilidir. En iyi koşullarda çalıştıklarından emin olmak, aksaklık süresini azaltır ve çalışma süresini en üst düzeye çıkarır.
  • Artan kullanılabilirlik - Otomasyonla, bakım yanıt süresi en aza indirgenir, sadece düzeltici bakım süresini azaltır, aynı zamanda daha büyük bir önleme eylemi, daha az reaktif bakım ve daha fazla öngörücü bakım sayesinde bunların gerekli olmasını önler.
  • Maliyet azaltma - Prosesin verimliliğini ve hızını arttırmanın yanı sıra, endüstriyel otomasyon da birçok alanda maliyet tasarrufu sağlar. En pahalı olan düzeltici bakım ile ilgili faaliyetler, koruyucu ve öngörücü bakımın performansı ile azalma eğilimindedir. Bu, daha spesifik ve verimli bir performansa yol açar, yani teknisyenlerin zamanı daha iyi harcanır ve plansız parçaları değiştirme maliyeti de düşer. Açıkça makinenin mevcudiyetinden doğrudan etkilenen üretim ve programlanmış bir yedek parça stoğu üzerindeki kontrol gibi diğer noktaları da etkilemektedir.
  • Bakım planlama optimizasyonu - Sorunların nedenleri hakkında daha geniş bir görüşle yöneticiler, şirketin genel resmini ve iç dinamiklerini daha ayrıntılı görmeye başlar, böylece bakım ve üretim arasındaki ilişkiyi daha organik hale getirir. Bir hata meydana geldiğinde, endüstriyel otomasyon nedenini belirlemeye yardımcı olur ve bundan kaçınmak için bir ipucu oluşturur. Daha önce de belirtildiği gibi, toplanan veri tabanı yöneticinin daha iyi organize etmesine izin verir ve ekipmanının performansı hakkında temel bilgilere sahiptir. Süreci hakkında ne kadar fazla bilgiye sahip olursa, bakım stratejileri ve karar alma için planlama o kadar iyidir.
Sunulan noktalarla, otomasyonun bakımla bağlantılı olarak önemi açık ve her ikisinin de iyi uygulanmasının şirketin tüm sektörlerini daha uyumlu ve verimli hale getirmesine nasıl yardımcı olduğu açıktır.
Facebook
Twitter
LinkedIn