Buat Klemens Nedir?

Buat Klemens Nedir?

Buat klemens tümü konnektör endüstrisine ait olan, vidalarla sıkıştırılmış tellere sahip olan ve elektrik yükünün transferi için metale bir bağlantı sağlayan vidalı terminal şeritleridir.

Wago 2273 Serisi

Genellikle kaset toprağına bağlantı sağlamak için kaset kaydedicilerde kullanılırlar, böylece hoparlörler oynatıcıdaki hoparlör terminallerine sığabilir.

Boyut veya şekil uyumluluğu gerektirmediklerinden, yapılandırılması nispeten kolaydır ve kullanımı kolaydır. Bağlantı kutusu, bu konnektörlerin birkaçının arka arkaya bağlanmasına izin verir, böylece elektrik düğümüne birden fazla kablo bağlanabilir.

Avantajları Nelerdir?

Wago Buat klemens, metale bloğun altındaki bir elektrik prizine bağlı olan şeride takılı bir dizi vida terminalidir. Birçok cihaz ve cihaz, elektriksel darbeleri veya sinyalleri birden fazla yol boyunca cihazın farklı kısımlarına yönlendirmek için terminal blokları gerektirir.

Örneğin, bir kayıt oynatıcısında, ses bilgisinin, bir bağlantı kutusu şeklinde çok sayıda vidalı terminal gerektiren iki veya daha fazla hoparlöre iletilmesi gerekir. Bağlantı kutusunun dış kasası genellikle plastiktir, bu nedenle elektrik sinyallerinin iletimi bloktan ziyade bir hatta yayılır ve çapraz sinyalleri veya aşırı ısınmayı önler. Terminalin gövdesi esas olarak gevşeklik ve temas direncini ve korozyonu önleyen bakırdan oluşur.

Wago 221 Serisi

Buat klemens konnektör olarak kullanılabilir, çünkü soyma kapağı olan standart tellerin yanı sıra kelepçe metal kelepçesinde sonlanan teller etrafına kolayca monte edilebilirler. Konnektörün metal plakaları ve vidaları iletken metalden yapılmıştır. Basit vidalı terminal, devre veya ekipman dışında elektrikli ekipmanın üstüne yerleştirilmiş bir deliği olan küçük bir metal plakadan oluşur.

Bu küçük metal plakanın kendisi elektrikli ekipmana bağlanır, böylece ikisi arasındaki herhangi bir sinyal kolayca geçirilebilir. Metal plakadaki delik küçük bir vida muhafazasıdır ve tel J şekilli veya U şekilli bükülmüş bir kısım ile vidanın içine sokulur ve daha sonra vida plakaya vidalanır.

Facebook
Twitter
LinkedIn