E!COCKPIT İLE PROGRAMLAMA VE YAPILANDIRMA

E!COCKPIT İLE PROGRAMLAMA VE YAPILANDIRMA

E! COCKPIT, programlanabilir sürücü uygulamaları geliştirmek için çok yönlü bir takım ortamıdır. Hazır teknolojik işlevlerden oluşan zengin bir kütüphane sayesinde, otomasyonun farklı alanlarından karmaşık konuları hızlı bir şekilde programlamanızı sağlar. Birleşik, entegre bir paketin parçası olarak, donanım yapılandırmasından programlamaya, simülasyon ve görselleştirmeden devreye almaya kadar otomasyon tasarım etkinliklerini destekler. WAGO’nun çözümleri modern ve ileriye dönük.

Örneğin, e! KOKPIT nesne yönelimli ağ yapılandırıcıları, iletişimi sezgisel ve belirsiz bir şekilde organize etmek için kullanılabilir. Popüler Modbus’tan Ercant’a – ağ topolojisinin görünümü, proje hakkında bir bakışta fikir sahibi olmanızı sağlar.

Klasik gerçek zamanlı nesne iletişimine ek olarak, e! COCKPIT, DNP3 ve IEC60870 protokollerine dayalı m.in televizyon kuruluşu sağlayarak wago otomasyonu için güç ve diğer kritik altyapı olanaklarını açar. Pratikte, özellikle büyük nesnelerde, ürün yazılımını uzaktan güncelleyebilmek çok değerlidir. Bu, projedeki tüm sürücülerin sürekli olarak güncelleştirilmesini sağlar. Yazılım e! COCKPIT V 1.5 Fransızca olarak da mevcuttur.

Sürüm yönetimi – gelişmiş uygulamaların geliştiricileri için bir araç

E’ye! COCKPIT dahil edilebilir SVN modülü , bir proje sürüm yönetim aracı, özellikle birden fazla geliştirici tek bir uygulama üzerinde çalışırken kullanışlıdır. SVN, iş arkadaşları tarafından farklı zamanlarda yapılan değişiklikleri kontrol etmelerini sağlayarak projenin tek tek bölümlerinin durumunun net bir şekilde tanımlanmasını sağlar.

Sürüm yönetimi sayesinde, mevcut tasarım seçeneği her zaman mevcuttur ve bireysel tarihsel varyantların amacı hakkında hiçbir şüphe yoktur.

Kısacası:

  • SVN, birkaç geliştiricinin tek bir proje üzerinde çalışmasını kolaylaştırır.
  • SVN, yazılımın her zaman doğru ve güncel sürümünü kullandığınıza dair güven verir.

Yeni olasılıklar e! kokpit

Iec 60870-103 ana işlevselliği, WAGO denetleyicisini kullanarak güç koruması ve kapsamlı kontrol sistemi arasında bir ağ geçidi oluşturmak m.in kullanıma sunulmuştur. Telekontroldeki bir diğer adım, artık ana (istemci) işlevsellik sağlayan DNP3 yapılandırıcısının modernizasyonudur.

Geliştirici performansının yanlışlıkla kaybedilme riskini azaltan Autosave tanıtıldı. Projelerin sağlama toplamını karşılaştırmak mümkündü, böylece geliştirici tarafından şu anda işlenen proje sürümünün sürücüye veya arşive kaydedilen sürümle uyumluluğunu denetlemek mümkün oldu.

Facebook
Twitter
LinkedIn