Finder SPA VE BREXIT – Arzın Sürekliliğini Sağlamaya Hazır

Finder Elektrik

Brexit geçişi devam eden bir süreçtir ve henüz Birleşik Krallık Hükümeti tarafından kesinleşmedi. AB ile İngiltere arasında yıl sonundan önce sonuçlanacak devam eden ticaret müzakereleri bulunmaktadır. Bu arada, gümrük idareleri aşağıdaki gibi özetlenen bazı genel yönergeler sağlamıştır:

  • 1 Ocak 2021’den itibaren İngiltere’ye / İngiltere’den yapılan tüm işlemler artık AB içi ticaret olarak değil, AB Dışı ithalat / ihracat olarak ele alınacaktır;
  • İngiltere’de faaliyet gösteren işletmelerle ilgili tüm işlemler yeni bir sınıflandırmaya tabi olacaktır.

Finder, İngiliz Adalarında müşterilerine en üst düzeyde hizmet sağlamayı taahhüt eder. Kesin bir standartlar kümesi hazırlamak hala mümkün olmasa da Finder, herhangi bir olasılığa hazırlanmak ve geçişin hem genel merkez hem de yan kuruluşları için sorunsuz bir şekilde yönetilmesini sağlamak için devam eden ticaret müzakerelerini sürekli olarak izlememektedir.

 

Bu amaçla olacak:

  • Satış ve satın almanın kapsamlı planlaması ile arzın sürekliliğini güvence altına almak;
  • Nakliye gecikmelerinin olası etkilerini azaltmak için Finder PLC stokunu kontrol edin ve konsolide edin; (Finder PLC şu anda yaklaşık 1600 stoklu hat bulunduruyor ve müşterilerine arzın sürekliliğini sağlamak için büyük bir stok oluşturuyor.)
  • Finansal, lojistik, ticari veya gümrüklerle ilgili (gelen ve giden) ortaya çıkabilecek her sorunla başa çıktığımdan emin olarak durumu iyice izleyin;
  • Önemli gelişmelerle ilgili tüm departmanları gerektiği şekilde güncelleyin.

Buna ek olarak, Finder AB Dışı ülkelerle ticaret yapmak için tüm yasal ve finansal gereklilikleri yerine gelmiştir ve AEO C ve AEO S sertifikalı bir ihracatçıdır. Şirket ayrıca kurum içi gümrük işlemlerini gerçekleştirme yetkisine de sahiptir.

Facebook
Twitter
LinkedIn