Han ® 50 D – HARTING

Han ® 50 D – HARTING

Avrupa Plastik İşleme Makineleri Üreticileri Birliği, plastik makinelerinin arayüz gereklilikleri için standartlar belirlemiştir. O zamandan beri robotlar ve diğer taşıma cihazları standart arayüzler aracılığıyla robotlara bağlanabildi. Makineler veya tesisler tasarlarken, kullanıcılar, sinyal ve veri arayüzlerinin birbirine tam olarak uyması garantisini alacaklardır. Toplam üniteler ve ek makine modülleri için bağlantılar tam olarak tanımlanmıştır. Örneğin, iş parçalarının çıkarılmasından sorumlu bir robot bağlanırken; Euromap Standardı 67 bir Han ® 50 D arayüzünü şart koşar.
Han D ® / DD ®
Konnektör; robot ve makine kontrolörü arasındaki sinyalleri iletir. Standart olarak, hangi sinyallerin hangi kontaklar üzerinden iletileceğini belirler. Ayrıca sinyaller için voltaj ve akım limitlerini de tanımlar. Euromap, standartlarıyla birlikte makine inşaat sektöründe modülerleşmeye yönelik eğilimi pekiştirdi. Enjeksiyon kalıplama makinelerinin işletmecileri, üretim sistemlerini olabildiğince çok yönlü yapma zorluğu ile karşı karşıya kalmaktadır.
Çözüm modüler tasarımdır: Standartlaştırılmış arayüzler, üretim tesisini yeni gereksinimlere uyarlamak için gereken çok yönlülüğü sağlar. Modüler tasarım ve standartlaştırılmış arayüzler açık bir üretim sistemi sağlar. Yeni robotlar kolayca eklenebilir. Çevre birimindeki yeni çözümleri kullanarak, kullanıcılar üretim sistemlerinin temel öğelerini değiştirmeden işlemlerini optimize edebilirler.
Bu durum yatırım maliyetlerini azaltır.

Bir bakışta avantajlarınız:

  • Standartlaştırılmış arayüzlerle robotları ve diğer taşıma cihazlarını bağlama
  • Modüler tesis tasarımını destekleme
  • Yeni gereksinimler için esneklik
  • Yatırım maliyetlerinin azaltılması
Facebook
Twitter
LinkedIn