Kontrast Sensörleri ile Okunabilen Kayıt İşaretleri Nasıl Tasarlanır?

Kontrast Sensörleri ile Okunabilen Kayıt İşaretleri Nasıl Tasarlanır?

Tescil markaları - aynı zamanda göz lekeleri veya kontrast işaretleri de denir - günlük olarak tüketici ürünlerinde karşılaştığımız hemen hemen her etikette bir şeker çubuğu etiketinden şampuan şişesi etiketine kadar bulunur. Bu işaretler ambalaj tasarımında zekice gizlenmiştir, ancak üretim sürecinde ön ve merkezdedirler. Kayıt işaretleri, her bir etiketi veya şişeyi kesmek, yazdırmak, saymak veya konumlandırmak için üretim makinesinin işaretidir. Örneğin, karşılaştığımız çoğu etiket üretim işleminde, etiketler bir web'de oluşturulur. Etiket ağları birbiri ardına basılır ve daha sonra alt kısımda ayrı etiketlere kesilir. Kesim makinelerinin her bir etiketin nerede kesileceğini bilmesi gerekir ve kesin işaretini belirtmek için tescil işareti kullanılır, böylece her bir ürüne eksiksiz ve temiz kesimli etiket uygulanabilir.

Kontrast ve Renk Sensörleri Tescil İşaretlerini Nasıl Görüyor?

İlk olarak renk ve kontrast sensörlerinin nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Hem kontrast algılayıcıları hem de renk algılayıcıları, kayıt işaretlerini çok hassas bir şekilde tespit etmek ve makineye verimli ve doğru bir üretim sağlamak için görevini ne zaman gerçekleştireceğini söylemek için kullanılabilir. Her iki teknoloji de renk değişimlerini arar, ancak önemli farklılıklar vardır. Kontrast sensörleri bir anahtarlama eşiği, renk sensörleri ise bir anahtarlama penceresi belirler. Bir renk sensörü yalnızca öğretilen renge tepki verir. Bu nedenle, örneğin, kırmızı renk için öğretildiğinde, yalnızca kırmızı renk sensörü tetikleyecektir. Öte yandan, kontrast sensörü gördüğü her rengi gri tonlamalı bir değere dönüştürür. Bir anahtarlama eşiği karanlık anahtarlama modunda öğretildiğinde, anahtarlama eşiğinden daha koyu olan herhangi bir şey sensörü tetikleyecektir. Aynı şekilde, ışık değiştirme modunda öğretildiğinde, anahtarlama eşiğinden daha hafif herhangi bir şey sensörü tetikleyecektir. ( Hızlı numara: Siyah beyaz bir kopya makinesi bulun ve etiket grafiğinizi kopyalayın - kontrast sensörünün nasıl göreceğini görebilirsiniz!) Bir kontrast sensörü için, sensöre siyah ve beyaz gibi aşırı uçların öğretilmesi sorunlu olabilir, çünkü sensör anahtarlama çıktısını renk tayfı arasında tam olarak yarıya kadar yerleştirir, bu nedenle yanlış açma riskini alırsınız grafikteki yeşilden daha parlak renkler.

Kayıt İşaretini Tasarlamak İçin En İyi Uygulamalar

Kayıt işareti tasarlamanın en iyi yolu, etiket grafik renklerini dikkate almaktır. Bu, sadece estetik olarak hoş olmayan bir etiketle sonuçlanacak, aynı zamanda etiket kesim makinesindeki sensör tarafından kolayca ayırt edilebilecektir. İlk önce, kayıt işaretinizin bulunması gereken bölgeye bakın. Etiketler hareket ettiği yönde, ne renk vermez değil desen üzerinde bu hat var? Sensör, kayıt işaretinin rengi ile renk skalasındaki en yakın renk arasında öğretilebilir. Örneğin, kayıt işaretinin (aşağıda gösterilen etikette) doğrudan etiketin ortasına yerleştirilmesi gerektiğini bilseydim, etikete bakar ve maviyi veya griyi seçmemem gerektiğini fark ederdim. Mavi seçilirse, sensör üzerinde mavi ve yanlış gezi göreceksiniz S ve I SICK içinde veya gri kullanılırsa, sensör takılıp olacak Int İstihbaratı'ndaki. Beyaz da bir seçenek değildir, çünkü arka plan beyazdır. Bu durumda, dört olası çözüm vardır: 1. Kayıt işareti için tamamen yeni bir renk seçin - mavi, gri veya beyaz dışındaki herhangi bir şey iyi olacaktır. 2. Daha koyu bir gri tonu seçin (aşağıdaki örneğe bakın). 3. Aynı mavi veya griyi kullanın,  ancak kayıt işaretini başka bir yere taşıyın, böylece sensör diğer yazdırma tarafından tetiklenmeyecektir (aşağıdaki örneğe bakın). 4. SICK'in kayıt işaretlerinin kullanılmasını gerektirmeyen PS30 model sensörünü  kullanmayı düşünün, bunun yerine sadece etiket modelindeki alanlardan kaydettirin.
Facebook
Twitter
LinkedIn