Optik Deplasman Sensörleri için 3 Üçgenleştirme Alıcı Teknolojisi

Optik Deplasman Sensörleri için 3 Üçgenleştirme Alıcı Teknolojisi

Tüm optik yer değiştirme sensörleri üç üçgenleme alıcısı teknolojisinden birini kullanır: Konum Algılama Dedektörü (PSD), Şarj Bağlantılı Cihaz (CCD) veya Tamamlayıcı Metal Oksit Yarı İletken (CMOS). Fakat endüstriyel uygulamalar için optik bir yer değiştirme sensöründe hangi teknolojiyi aramalısınız? Her bir teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin ve neden CMOS'un en avantajları sunduğunu görün.

1. Konum Algılama Dedektörü (PSD)

Bu alıcı teknolojisi, en basit ve en düşük maliyetli çözümdür ve temel fotoelektrik ürünlerde kullanılır. İki remisyon için ölçüm değerleri farklı olacağından, farklı hedef remisyonlarının (açık renk ile koyu renk) olduğu yerlerde dikkat edilmelidir. Ek olarak, PSD alıcısı doğrudan ışık kaynağı ile yansıtılan ışık arasında ayrım yapamaz. Alıcı, parlatılmış metal gibi çok parlak yüzeylerin yansıyan ışığıyla “körleştirilebilir”.

2. Şarj Bağlantılı Cihaz (CCD)

Bu alıcı teknolojisi sürümü dijital kameralarda ve video kameralarda yaygındır. Teknoloji yıllardır kullanımda. Optik yer değiştirme sensörlerine referansla, CCD alıcıları temel PSD stiline göre çok büyük bir gelişmedir. Karanlık / ışık remisyon hedefleri ile performans daha iyi olsa da (PSD ile karşılaştırıldığında), hedeflerden yansıtılan kalan ışık CCD alıcısını hala kör edebilir.

3. Tamamlayıcı Metal Oksit Yarı İletken (CMOS)

Optik performansın yıldızı, CMOS alıcıları önceki iki alıcı tasarımına göre birkaç farklı avantaj sunar. CMOS alıcıları karanlık ve aydınlık hedeflerin mesafelerini doğru bir şekilde ölçer. Bu, lastik sırtı veya cilalı yüzeyleri ölçmek olsun, ölçüm değerlerinin tutarlı kalacağı anlamına gelir. CMOS alıcıları parlak yüzeyleri yüksek doğrulukta ve körleme etkisi olmadan ölçer. Bu, dijital fotoğrafçılığın CMOS alıcı teknolojisine büyük önem vermesinin temel nedenidir. SICK'in tüm optik yer değiştirme sensörleri, CMOS teknolojisini kullanır ve bunları otomotiv, posta, elektronik, paketleme, robotik ve genel üretim pazarları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde yüksek performans uygulamaları için ideal kılar.
Facebook
Twitter
LinkedIn