Kritik Uygulamalarda İş Sürekliliğini Sağlamak için 5 Neden

Kritik Uygulamalarda İş Sürekliliğini Sağlamak için 5 Neden

Veri merkezi UPS'leri iş sürekliliği ve finansal koruma için zorunlu olsa da, diğer durumlarda güç kaybı felaket olur. UPS teknolojisini  endüstriyel uygulamalarda uygulayarak doğru çözümü seçerek  müşteriler, sadece verimli iş sürekliliği ve geri kazanımı sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda şirketin ve müşterilerinin güvenliğini, verimliliğini ve uygun işleyişini sağlayan bir çözüm olduğu için bir takım noktalara bakmalıdır. ekipmanı. Bir düşünün, kritik endüstriyel uygulamalar için bir UPS seçmeden önce göz önünde bulundurulması gereken beş husus.
  1. Çevre: UPS'in bulunduğu ortam hangi ekipmanın en uygun olduğunu gösterir. Tipik bir veri merkezinde kullanılacak olan bir UPS, 0 ° C ila 40 ° C (32 ° - 104 ° F) arasında değişen sıcaklıklarda, 0 - 95 arasında bağıl nemde iyi çalışmalıdır. Kritik ortamlarda, özel ve sağlam KGK bu tür durumlar. NEMA (Ulusal Çevre Yönetim Ajansı) tarafından dış korozyon, ısı, atık veya su spreyi ve aşırı nem gibi durumlarla başa çıkmak için sunulan çeşitli sertifikalar ve projeler vardır. Anahtar, özel gereksinimler üzerinde anlaşmak için bir mühendis veya bir UPS tedarikçisiyle çalışmak ve böylece çevre için doğru ekipmanı seçmektir.
  2. Yükleme profili: UPS'iniz, korumaya almak istediğiniz ekipmanın elektriksel özelliklerine veya yük profiline uyum sağlamalıdır. UPS'in çalışacağı maksimum yükü ve bu yükün genellikle kısa aralıklarla mı yoksa uzun aralıklarla mı verildiğini dikkate alın. Endüstriyel veya 3B yazıcılar, lazer giyotinler ve tarayıcılar gibi bazı ekipmanların, gerekli filtreleme takviyelerini koruyan veya arttıran UPS şarj gereksinimlerini artırabilecek sinüzoidal olmayan akım karakteristikleri veya harmonik komplikasyonları vardır. Yine, korunması gereken yükü değerlendirmek ve en iyi ekipmanı dikkatlice seçmek için bir mühendis veya satış danışmanının yardımı gereklidir.
  3. Verimlilik: Temel bir ticari UPS (veya herhangi bir UPS) için bir başka seçim kriteri, enerji verimliliğidir. Daha verimli bir model başlangıçta daha yüksek maliyetli olsa da, diğer modellere kıyasla üretkenliğinizde yaklaşık% 5 tasarruf sağlayabilir. Büyük bir ortamda, buna değecek kadar altı rakamlı bir ekonomiye dönüşür.
  4. Ağ Entegrasyonu: Şu anda neredeyse her şey izlenebilir, ancak yalnızca bağlıysa. Bu nedenle, UPS'i seçmek için ağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Kritik uygulamalar için uygun olduğu düşünülen herhangi bir ekipman, SNMP gibi protokollere ek olarak, ağ yönetim kartları veya sadece ağ arayüzleri aracılığıyla yönetimine tolerans göstermelidir.
  5. Hizmetler: Kritik uygulamalar, yalnızca hizmetlerde iyi bir üne sahip olan UPS satıcılarına emanet edilmelidir. Acil müdahale için müdahale süresi, sunulan bakım hizmetleri için seçenekler, çeşitli bakım sözleşmesi kapsamlarının mevcudiyeti, hizmetlerin kalitesi ve hizmeti yapan teknisyenlerin nitelikleri analiz edilmelidir. Ek olarak, ek hizmetler seçeneği, uzaktan izleme, enerji tüketimi ve performans analizi, batarya değişimi ve modernizasyon gibi bir farklılıktır.
Bu noktaları analiz ederek, Hizmetlerin UPS'i satın almanın ana anahtarlarından biri olduğunu unutmamak gerekir, çünkü bu ekip UPS yaşam döngüsü boyunca gerekli tüm desteği sağlayacaktır.
Facebook
Twitter
LinkedIn