Sinamics S120 ile Simotics VSD4000

Sinamics S120 ile Simotics VSD4000

VSD4000
simotic.pngSiemens , ürünlerden ziyade çözümler sunarak kendisini rakiplerinden her zaman ayırmıştır veyeni bir sürücü serisi tabanlı senkronize relüktans teknolojisine sahip Integrated Drive Systems (IDS) portföyüneek olarak bir kez daha bunu yaptı. Motor teknolojisi son derece yüksek bir verime sahiptir ve maliyet etkin bir çalışmayı kolaylaştırmak için özel olarak uyumlu hale getirilmiş olan son teknoloji bir dönüştürücüye entegre edilmiştir . [button id="" style="filled" class="" align="center" link="https://maxelendustri.com/iletisim/" linkTarget="_self" bgColor="accent3" hover_color="accent3" font="24" icon="mail-send" icon_placement="left" icon_color=""]Fiyat teklifi almak istermisiniz ? Proje fiyatları ve teknik destek için lütfen tıklayın...[/button] Bu Entegre Sürücü Sisteminin iki ana bileşeni şunlardır:
  • Simotics VSD4000 Senkron Motor
  • Sinamics S120 Denetleyici
Simotics VSD4000 Motor Simotics VSD4000, iyi ayarlanmış bir sicile sahip ve performans, kalite ve verimlilikleriyle tanınan bir motor ailesine aittir. Özellikle VSD4000 line series motor aşağıdaki özelliklere sahiptir:
  • Dönüştürücü çalışması için optimize edilmiştir
  • Hava soğutmalı kapalı versiyon
  • 50Hz'de 0.55-30kW arası geniş güç aralığı
  • Hafif alüminyum veya Sağlam dökme demir gövde mevcut
  • IP55 koruma sınıfı
En önemlisi, motorun tasarımı Sinamics S120 gibi dönüştürücülerle kullanılmak üzere optimize edildi, böylece değişken hızlı uygulamalar için özel bir çözüm sağlandı. Sinamics S120 Denetleyici S120 modüler hareket kontrol sürücüleri, yüksek performanslı uygulamalarda kullanım için tasarlanmıştır ve birinci sınıf güvenilirlik, verimlilik ve hassasiyet sağlar. Kontrolör, çok eksenli uygulamalar için AC / AC tek motorlu sürücüler ve koordine edilmiş AC / DC sürücüler sunan, tesislerdeki zorlu uygulamalara yöneliktir. Kontrolör, kontrol ünitesinden güç modüllerine modüler bir şekilde tasarlanmıştır. Bu kolay yükseltme, teşhis ve performans değerlendirmesi sağlar. Ek olarak, sürücü, kataloglama yetenekleri sağlayan bir web sunucusuyla ve gerçekleştirilen tanılama ve bakım işlemlerine dayalı analizlerle uyumludur. İki sinerjize İki bileşen arasında optimum hesaplanabilirlik bulmak, özellikle her bir ürünün benzersiz bir özellik sunduğu bir pazarda sıkıcı bir iştir. Siemens, sistem mühendislerinin Sinamics dönüştürücülerle koordine edilmiş senkronize relüktans teknolojisi ile seçimlerini yapmalarını kolaylaştırdı ve böylece mükemmel bir entegre tahrik sistemi çözümü yarattı. Asenkron motorların bu tür işlevler için kullanıldığı çözümlerle karşılaştırıldığında, senkron-relüktans teknolojisi, özellikle kısmi yük aralıklarının kontrol edilmesi gereken alanlarda, yol boyunca dinamik performans sağlayan alanlarda millerce ileridedir.
  • Tahrik sistemi IES2 sınıfı ile en yüksek verime sahiptir
  • Minimum işletme maliyeti ile birlikte hassas kontrol garanti edilir
  • Daha düşük bir atalet momenti daha yüksek dinamik performans ve daha kısa hızlanma süreleri demektir
Şu anda, sinerjik eşleşme 0,55 - 30 kW güç aralığında mevcuttur, ancak daha büyük IDS çözümlerine olan talep arttıkça, Siemens bir başka iyi ayarlanmış motor kontrol seti ile geri dönecektir.
Facebook
Twitter
LinkedIn