Sürekli Termal İzleme ile Yangın Riskini Azaltın ve Ekipmanınızın Güvenliğini Arttırın

Sürekli Termal İzleme ile Yangın Riskini Azaltın ve Ekipmanınızın Güvenliğini Arttırın

Elektrik kesintilerinden kaynaklanan yangınlar insanlar, mülkler ve ekonomik faaliyetler için büyük risk oluşturur. Yangın riskini azaltmak için ideal, en yaygın yöntemi kızılötesi termografi olan termal bir analizdir. Bu teknik çok etkili olabilir, ancak bazı potansiyel kusurları vardır. Örneğin, hızlı bir şekilde bozulan bir bağlantı, zamanlanmış iki revizyon arasında gerçekleşmesi durumunda göz ardı edilebilir. Ayrıca, elektrikli ekipmanlarla çevrili küçük alanlara erişim ihtiyacı bakım teknisyenlerini elektrik ark riski altında bırakabilir. Ortaya çıkan sürekli termal izleme teknolojisi, bu nitelikteki riskleri tespit etmek için daha güvenli ve daha ucuz bir yol sunar. Dünyadaki büyük tesisler zaten bu çözümleri benimsiyor. Örneğin, Facebook, elektrik arkı riskini önlemek için İsveç'teki en büyük veri merkezlerinden birinde termal izlemeyi kullanır ve herhangi bir düzensizlik için uyarılar sunar.

Sürekli izleme

Isı kontrolü, aynı zamanda, örneğin, nem izleme olanağını sunar tek tek termal sensörlerin kullanımı ile gerçekleştirilir. Bu sürekli çubuk bağlantı, kablo, devre kesiciler veya orta gerilim transformatörleri terminallerinde, orta ve düşük voltajlı monte edilebilir. Teşekkür bu algılayıcılara, gerçek zamanlı olarak programlanmış olup sıcaklık herhangi bir artış izlemek mümkündür. Ayrıca, sistem bir referans düzeyleri ile bir sıcaklık modeli dahil olabilir, ve daha büyük bir doğrulukla ısı artışı tespit etmek, bağlantıların sıcaklığını tahmin ve gerçek bunları karşılaştırın.

Kablosuz Bağlantı

Bu sensörler ayrıca kurulumu kolaylaştırır ve herhangi yalıtım sorunu ortadan kaldırır kablosuz teknolojiyi kullanıyoruz. genellikle otobüsün doğrudan beslemek rağmen bu sensörler kendi pili dahil edebilirsiniz. Bu sensörlerden oluşan bir ağ , ilişkili personel riski ile manuel incelemeye gerek kalmadan  herhangi bir termal anomaliyi tespit etmek için otomatik 24 saatlik izlemeye izin verir  . Veriler, bir güç yönetimi sistemine veya buluttaki bir dizine, analiz uygulamaları için erişilebileceği bir yere gönderilir.

Herhangi bir riskin farkında olun

Termal izleme sistemleri tipik olarak ekipmana zarar vermeden önce yanıt vermenize yardımcı olmak için işlemler ve bakım ekipmanı hakkında mobil cihazlara uyarılar gönderen otomatik uyarıları içerir. Geçmiş veriler termal problemleri yüzeye çıkmadan çok önce tahmin edebilir. Bir faz analizi, bir transformatördeki termal sızıntı gibi her olayın farklılaşmasını ve izolasyonunu derinleştirebilir. Bulut tabanlı izleme çözümleri, uzman harici servislerle veri paylaşımını sağlar. Bunlar, ekipman güvenilirliğini artırmak için güncel bakım stratejilerinin yanı sıra analiz ve danışmanlık hizmetleri sağlayarak tesis yönetim ekiplerinden büyük bir iş yükünü çıkarabilir.

Daha yüksek getiri

Bahsedilen tüm faydalara ek olarak, sürekli termal izleme, geleneksel kızılötesi termografiye göre ROI'ye büyük bir destek sağlayabilir. Termografinin 4: 1 getiri sağlayabileceği tahmin edilmektedir. 20 yıllık bir süre boyunca karşılaştırıldığında, termal izleme çözümü hem CAPEX hem de OPEX'i dikkate alarak 10: 1'e kadar geri dönüş sağlayabilir. Schneider Electric Asset Connect çözümü ile , bu sensörleri yeni ekipmana büyük yatırım yapmaya gerek kalmadan mevcut ekipmanlara kurmak mümkündür. YG'nizi daha da optimize edin.
Facebook
Twitter
LinkedIn