Veri Merkezi Dalgalanma Koruması – LSP

Veri Merkezi Dalgalanma Koruması – LSP

HVAC sistemleri

Mobil cihazların evrimi ve her türlü medya aracılığıyla herhangi bir yerden verilere erişme ihtiyacı, modern veri merkezlerine ve artan müşteri kullanımının üstesinden gelmeye yönelik sağlam altyapılarına büyük talep getiriyor.

Dünya çapında büyük BT, telekomünikasyon ve bankacılık şirketlerinin veri merkezlerinde 10 yıldan fazla bir süredir kanıtlanmış bir koruma teknolojisi olan LSP Dalgalanma Koruyucu Cihazları ile kritik önemdeki altyapınızın benzersiz güvenilirliğini ve kullanılabilirliğini sağlayın . Günümüz dünyasında, veri merkezleri, birbirimize bağlı iş hayatımızı ve kişisel yaşamlarımızı hareketlendiren kritik bilgi işlem düğümleridir. Arıza sürelerini önlemek, BT altyapı operatörleri için çok önemlidir. Bununla birlikte, Aberdeen Group tarafından yayınlanan bir araştırma raporu, ankete katılan şirketlerin çalışmama süreleri nedeniyle saatte 180.000 ABD Dolarından fazla olan önemli miktarda maddi zarar yaşadığını ve her yıl toplamda yüz milyonlarca dolar gelir kaybını temsil ettiğini bildirdi.

Veri merkezi yönetiminin en önemli yönlerinden ikisi güvenilirlik ve verimliliktir, veri merkezi yöneticileri bugünün ve yarının veri merkezlerini korumak için gelişmiş AC, DC ve Data Line teknolojilerini içeren kapsamlı bir ürün portföyüyle desteklenmelidir.

Zorluk Veri merkezlerindeki ana başarısızlık kaynaklarından biri voltaj geçişleridir. Veri merkezlerinin kritik fonksiyonları, şebekeden gelen güvenilmez “kirli” gücün neden olduğu güç dalgalanmalarından veya doğrudan ve dolaylı yıldırım çarpmalarından korunmalıdır. Veri merkezleri içerisinde motorlar, jeneratörler ve diğer elektrikli ekipman tarafından üretilen geçici güç dalgalanmaları da büyük bir endişe kaynağıdır. ve ekipman hasarı ve gelir kaybı kaynağı. Veri merkezi operatörleri, çok sık meydana gelen aşırı gerilim olaylarının ve kontrol elektroniği, HVAC sistemleri, elektrik üretimi ve dağıtımı gibi kritik görev ekipmanlarının yetersiz şekilde korunmasının, büyük sistem arızalarına ve arıza sürelerine yol açtığını biliyorlar.

TVSS veya geçici voltaj dalgalanma bastırıcıları, bağlantı ve optimum performans sağlamak için elektrik çarpmalarını bastıran her türlü cihazdır. TVSS cihazları, gelen güç beslemesi ile korudukları ekipmanlar arasında kurulur. Her bir dalgalanma koruyucusu, gelen elektrik beslemesinin voltajını sürekli izleyerek ve elektrikte bir dalgalanma tespit ettiklerinde, kendiliğinden fedakarlık yaparak, gelen voltaj hattını sıkarak ve kesintisiz çalışmayı sağlamak için güç dalgalanmasını yönlendirerek çalışır.

Şalt, volanlar ve PDU’lar genellikle veri merkezlerinde bir aşırı gerilim koruma alanı planı geliştirirken hedeflenir.

Çözüm Aşırı gerilim olaylarından kaynaklanan önemli finansal kayıplar, LSP Aşırı Gerilim Koruyucu Cihazları (SPD’ler) içeren uygun endüstriyel aşırı gerilim koruma çözümleri kullanılarak en aza indirilebilir.

Facebook
Twitter
LinkedIn