WAGO 221 Serisi Buat Klemensi

WAGO 221 Serisi Buat Klemensi

CİHAZ ÜRETİCİLERİ İÇİN ARA BAĞLANTI TEKNOLOJİSİ

WAGO 221 Serisi Buat Klemensleri artık cihaz üreticilerinden de talep görüyor. Bu talepler, hem dahili kablolama hem de cihaz bağlantısı için eşit derecede geçerlidir. Elektrikli cihazlar için kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Ve bağlantıların güvenliğini arttırıyor. 

Tasarım Avantajları;

Klasik bina elektrik tesisatında, WAGO 221 Serisi  buat klemensleri hızlı, basit ve güvenilir kablolamaya örnek teşkil eder. Kaldırmak kadar kolaydır, iletkeni yerleştirin, kolu aşağı indirin Bu bağlantı şekli, elektrik tesisatçıları arasında popüler olduğu kadar iyi bilinir. Kullanım alanları artık endüstriyel ürün yöneticileri, tasarımcı ve geliştirici, son ürüne kadar, bileşen üretiminden ekipman üretimine veya cihaz bağlantısına kadar. Mandallı buat klemensler avantajlarını keşfediyor. 

WAGO 221 ile, elektrikli cihaz üreticileri – OEM’ler – evrensel ve çok yönlü bir yay bağlantı teknolojisine güvenebilirler, çünkü bu ekleme konektörleri 0,14 ila 6 mm2 (28-10 AWG) arasındaki tüm iletken tiplerini basit, hızlı ve güvenilir bir şekilde bağlar. önceden iletken işleme yok. Bu, vida teknolojisi veya lehimlemeye kıyasla zaman ve dolayısıyla maliyet avantajları sağlar: sadece kaldırın, iletkeni yerleştirin !  montajcılar için yerinde kablolama ve cihaz bağlantısını çocuk oyuncağı haline getirir. Bu, tüm ürünün satışı için belirleyici olabilecek kullanım kolaylığı ile sonuçlanır.

Uluslararası Onaylar Dünya Çapında Geniş Bir Uygulama Yelpazesi Açıyor

221 Serisi, çok yönlü uygulama alanları açmak için ülkeye özel onaylar (örn. UL onayları, vb.), Denizcilik onayları ve daha pek çoğunu taşır. 221 Serisini entegre eden bileşenler ve cihazlar dünya çapında da kullanılabilir. WAGO, ilgili uygulama için uygulama ve fizibilite analizlerinde üreticilere tavsiyelerde bulunmaktan her zaman memnuniyet duyar.

WAGO Gelbox nedir?

WAGO Gelbox, silikonsuz jel ile önceden doldurulmuş kompakt bir kutudur. Gelbox altı boyutta mevcuttur ve WAGO’nun 221 Serisi KOMPAKT Ekleme Konektörleri ve 2273 Serisi COMPACT PUSH WIRE ® Konektörleri için IPX8 seviyelerinde nem koruması sağlar . Bu koruma türü, konektörlerin suya karşı tamamen sızdırmaz olduğu ve kalıcı olarak suya daldırılabileceği anlamına gelir. Poliüretan ve silikon gibi geleneksel kaplama bileşikleri de IPX8 gereksinimlerini karşılar.

Bununla birlikte, WAGO Gelbox’ın ayırt edici özelliği, elektrik tesisatını, bağlantı kutularını kalıcı olarak sarmalamadan, bağlantı noktalarında tam olarak gerektiği yerde korumasıdır. Silikon bazlı jelin aksine, WAGO Gelbox’ın silikonsuz jeli neredeyse sınırsız sayıda uygulamayı destekler.

WAGO GELBOX, KONEKTÖRLERİ NEMDEN KORUR

Yoğuşma, yoğun yağış, güçlü su jetleri: Nem elektrikle karşılaştığında kısa devre hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Kapsülleme, kanıtlanmış bir çözümdür. Ancak artık bağlantı konektörleri için güvenilir nem koruması, WAGO Gelbox ile çok daha hızlı ve kolay bir şekilde elde edilebilir. Çok çeşitli alçak ve ekstra düşük voltaj uygulamalarında anında kullanıma hazırdır.

Gelbox nerede kullanılabilir?

WAGO Gelbox, çok çeşitli düşük ve ekstra düşük voltaj uygulamalarında kullanılabilir. Bununla birlikte, kullanım şekli, ayrı voltaj aralıklarında biraz farklılık gösterir. Örneğin, düşük voltajlı uygulamalarda (örneğin, 230 V), Gelbox’lar, ekleme konektörleri ile birlikte bağlantı kutularında kullanılır. WAGO Gelbox’ta yalnızca iletkenler kapsüllendiğinden, elektrik çarpmasına karşı koruma sağlamak için çift kablo yalıtımı sağlamanın tek yolu budur. SELV (Güvenli Ekstra Düşük Voltaj) uygulamalarında, WAGO konektörleri ek bir bağlantı kutusu olmadan Gelbox’lar ile kullanılabilir.

WAGO Gelbox güvenli midir?

Kapsamlı güvenliği sağlamak için, WAGO Gelbox geliştiricileri, kutu, konektörler ve jelden oluşan genel sisteme odaklandı. WAGO Gelbox, EN 60998 ile uyumlu WAGO konektörleriyle aynı zorlu test gereksinimlerini karşılar. Ürünün yüksek güvenlik derecesi, VDE test raporunda tarafsız bir taraf tarafından onaylanmıştır.

Kısa devre riski: Nemin oluşmasına ne sebep olur?

Bir bağlantı kutusunda nem ve nem nasıl oluşur? Yoğunlaşma, örneğin hızlı sıcaklık değişimlerinden kaynaklanabilir. Bu genellikle ilkbahar ve sonbahar gibi geçiş dönemlerinde, mahfazanın içindeki sıcak havanın konektör haznesinin soğuk mahfaza duvarıyla buluştuğu ve aniden soğuduğu durumdur. Sonuç: muhafazanın iç duvarında yoğunlaşma. Bu fiziksel etki, dış sıcaklığa kıyasla ısıyı artıran güç kaybı ile daha da büyür.

Bu sıcaklık farklılıkları, aynı zamanda, taze havanın konektöre tekrar tekrar akmasına ve nemin girmesine izin veren basınç farklılıklarına da yol açar. Toplamda, konektör içinde önemli miktarda su birikebilir.

Ancak yoğun yağış veya dağıtım kutusuna çok yakın güçlü bir su jeti de bağlantı kutularında neme neden olabilir. “Konektör içindeki nem daha sonra akımın tamamen yeni yollar almasına ve kısa devreye yol açmasına neden olabilir.” Bununla birlikte, bu genellikle yalnızca koruyucu cihazlar tetiklendiğinde, yani sigortalar attığında fark edilir.

Facebook
Twitter
LinkedIn