Wago Buat Klemens

Wago Buat Klemens

WAGO 221 Serisi Buat Klemens 

Wago buat klemensleri, klasik terminal bloğu klemenslerinin yerini aldı. Montajı kolaydır, işi iyileştirir ve geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Wago buat klemensleri hakkında her şeyi bloğumuzun devamında bulabilirsiniz.

Resmi olarak Eylül 2015’te piyasaya sürülen CAGE CLAMP bağlantısı sayesinde sağlam, çok telli ve esnek iletkenler için hızlı kablolama sağlar. 221 serisi buat klemensleri % 40’a kadar daha küçüktür, şeffaf muhafaza yoluyla ek güvenlik işlevleri sunar ve  222 serisine göre kullanımı daha kolaydır.

Elektrik buat klemensleri, kurulumun gerekli bir parçasıdır.

Elektrik buat klemensleri düşük voltajlı akım devrelerini bağlar. Elektrik izolasyon ürünü olup, hat uçlarında bulunan terminaller gibi bağlantı elemanları vasıtasıyla bağlantılar yapılır. Buat klemensler iki kutuplu’dan sekiz kutupluya kadar seçenekleri mevcuttur. 221 serisi 2 – 3 – 5 kutupludan oluşmaktadır. 2273 serisi 2 – 3 – 4  – 6 – 8 kutupludan oluşmaktadır.

Doğru buat klemensi seçerken göz önünde bulundurulması gereken özellikler şunlardır:

izin verilen ortam sıcaklığı

parça sayısı

rayları kapatma olasılığı

bağlantı elemanlarının türü

bağlantı yöntemi

güvenlik seviyesi

WAGO 221 serisi buat klemens klasik terminal bloğu buat klemenslerin yerini alan bir ürün

Wago, kablo ve tel buat klemensleri sunan bir şirkettir. Wago  tipi buat klemensler, üretimlerinde başka şirketler de yer alsa da, adını bu üreticiden almıştır. Piyasada klasik terminal bloğu buat klemensleri değiştirildi. Terminal bloğu buat klemensleri, onları esnek ve sıcaklığa dayanıklı kılan polipropilenden yapılmalarıyla karakterize edilir. Montajları için bir tornavidaya ihtiyacımız var, ancak Wago buat klemenslerin kurulumunda ek bir alete ihtiyaç duyulmaz. Wago buat klemensleri, yeniden kullanılabilir olmaları ve farklı bağlantı türlerine imkan sağlayan birçok farklı modelde görünmeleri ile de ayırt edilir.

Wago buat klemens uygulaması

Wago buat klemens, elektrik buat klemens türlerinden biridir. Konut, ofis ve endüstriyel binalarda elektrik tesisatlarının montajında ​​kullanılacaktır. Diğerlerinin yanı sıra bağlantı kutularında, montaj kutularında ve aydınlatma bağlamak ve yerleştirmek için geniş bir yelpazede kullanılabilirler. Geniş model yelpazesi, birçok bağlantı parçasını kolaylıkla takmayı mümkün kılar.

Uygulama açısından buat klemenslerin özellikleri ve çeşitleri

Amaca bağlı olarak, Wago buat klemensleri birkaç farklı türe ayrılabilir. Her birinin içinde, buat klemens, işlevselliklerinin kurulum türüne maksimum adaptasyonuna izin veren biraz farklı özelliklere sahiptir. Aşağıdaki gibi türleri ayırt edebilirsiniz:

Kurulum buat klemensleri ; kesiti 0,75 mm2 ile 6 mm2 arasında olan tek telli bakır tellerin kombinasyonunda kullanılırlar.

Aydınlatma buat klemensleri ; tesisatın kablolarını ve lamba tüpünü bağlamak için uygundur. Her iki telin bağlantısını kolaylaştırırlar ve montaj alet kullanımını gerektirmez.

Buat klemens tüm iletken tiplerine uygundur.

Binanın elektrik sistemi içindeki herhangi bir bağlantı için uygundur. 0,08’den 4 mm2’ye kadar olan bakır tellerin çok kolay montaj ile bağlanmasına izin verirler.

Wago konektör üreticisi, aşağıdakiler dahil çeşitli konektörler sunar;

Kurulum Buat Klemensleri

Tek telli ve ince telli iletkenler arasındaki bağlantı için idealdirler. Aynı türdeki her iki kabloyu da bağlayın, örneğin yalnızca örgülü ve farklı tipteki: tek telli ve çok telli. Kurulum buat klemensleri, bağlantının güvenilirliğini garanti eden bir yaylı kelepçe teknolojisine dayanmaktadır. Montajı çok hızlı ve kolaydır. Her türlü devrede kullanılacaktır.

Mikro bağlantı ve dağıtım buat klemensleri

0,6 mm2 ila 0,8 mm2 çaplı 8 adede kadar tek telli iletkenin bağlantısı için kullanılır. Tek telli kablo uygulamaları için ideal, düşük akımlı kurulumlarda başarısını milyonlarca kez kanıtlamıştır.

Bağlantı kutuları için buat klemensler

Önceki orijinal 273 Serisinden% 50’den fazla daha küçük. 0,5 ile 2,5 mm2 arasındaki bağlantı kesitleri ve 24A’ya kadar nominal akım içindir.

Kompakt ekleme buat klemensleri

Tüm iletken tipleri için tasarlanmıştır. Farklı kesitlere sahip tek telli, çok telli ve ince telli iletkenler, bu 222 Serisi WAGO buat klemensleri kullanılarak bağlanabilir. 0,08 mm2 2,5 mm2 sn / 4 mm2 f-st bağlantı aralığı ile aydınlatma armatürlerini, güneş perdelerini, tenteleri, kapı ve kapı kontrollerini, dahili telefonları, pompaları, hoparlörleri ve diğer birçok uygulamayı aletsiz olarak birbirine bağlar.

Kompakt ekleme buat klemens

WAGO 221 serisi yay kollu buat klemensler tüm iletken türleri için tasarlanmıştır. 12V 24V ve 240V ve 480V kurulum için kullanılabilir. CAGE CLAMP bağlantısı sayesinde sağlam, örgülü ve esnek iletkenler için hızlı kablolama sağlar.

Wago buat klemenslerin temel avantajları

Bu tip buat klemensler, montajı çok kolay olduğu için işi önemli ölçüde hızlandırır.

onları farklı devrelerde birçok kez yeniden kullanabilirsiniz.

Piyasada geniş bir uygulama yelpazesi için birçok Wago buat klemensler modeli mevcuttur.

WAGO buat klemensler hakkında daha fazla bilgi ve avantajlı tekliflere sitemizden ulaşabilirsiniz.

WAGO 273-403 Bağlantı Kutuları için 3 Yollu İtmeli Kablo Buat Klemensler 32A

WAGO 2273-208 8 Yönlü İtmeli Kablo Buat Klemensler 24A

WAGO 2273-205 5 Yönlü İtmeli Kablo Buat Klemensler 24A

WAGO 2273-204 4 Yollu İtmeli Kablo Buat Klemensler 24A

WAGO 2273-203 3 Yollu İtmeli Kablo Buat Klemensler 24A

WAGO 2273-202 2 Yollu İtmeli Kablo Buat Klemensler 24A

WAGO 224-112 3 Yollu Aydınlatma Buat Klemensler

WAGO 224-101 2 Yollu Aydınlatma Buat Klemensler

WAGO 222-412 2 Yollu İletken Terminal Bloğu Buat Klemensler 32A

WAGO 221-415 5 Yollu Kol Bağlantısı 32A

WAGO 221-413 3 Yollu Kol Buat Klemensler 32A

WAGO 221-412 2 Yollu Kol Buat Klemensler 32

Facebook
Twitter
LinkedIn