Enda PID Kontrol Cihazı Nedir?

Enda PID Kontrol Cihazı Nedir?

Genel olarak otomasyon sistemleri için kullanılır. Enda bir sıcaklık ölçme cihazıdır. Endüstriyel otomasyon konuları içerisinde sıcaklık ölçümü vazgeçilmemesi gereken bir süreçtir. Isıl işlem olmadan üretimin gerçekleşmesi mümkün değildir. Birinci dereceden etki ettiği için kaliteli bir ENDA PID cihaz ile ölçüm yapılması önemlidir. Parametreleri otomatik olarak hesaplar.

Enda PID Sıcaklık Ölçüm Cihazının Önemi

Doğruluğu etkileyen iki önemli faktör bulunur. Bu iki önemli bileşen muhakkak göz önünde bulundurulmalıdır. Tekrarlanma sonucu ENDA PID ölçüm sonuçları değişim göstermemelidir. Kararlı ve tekrarlanabilir olmalıdır. Düzenli kalibrasyon işlemi sayesinde ölçüm cihazının tekrarlanabilirliği sağlanmaktadır. Bu sayede termometre tekrarlanabilirliği ölçüm sonuçlarının kaydını yapar.

Endüstriyel sistemler için sıcaklık ölçüm cihazı hayati derecede önemlidir. Kararlı bir sıcaklık ölçüm cihazı otomasyon sistemleri için gereklidir. Firmamız aracılığı ile ENDA çeşitlerinden uygun olan seçenekleri tercih edebilirsiniz. Sistemler üzerinde kullanılması gereken çeşitlilik konusunda deneyimli personellerimizle iletişim sağlayabilirsiniz. Geniş led ekrana sahip seçilebilme özelliği içeren termokulp tipinin özelliği piyasada eş değer ürünler arasındaki ayrım noktasıdır. ENDA PID başlıca ürünleri; ET4430, ET4402, ET2011, ET4420, ET7420, ET8420, ET9420.

Enda PID Özellikleri Nelerdir?

Enda sıcaklık ölçüm kontrol cihazı pano tipidir. Bu nedenle ENDA PID kullanılırken elektrik kullanımından uzak durulmalıdır. Üzerinde band, mutlak ve bağıl olmak üzere üç farklı alarm çeşidi bulunur. Pıd ve alarm çıkışları birinci çıkışı temsil eder. Sıcaklık kontrol çıkışı adı verilen veya ikinci alarm denilen kısım ise röle çıkış yapar. Giriş kısmında ve çıkış kısmında ofset özelliği bulunur. Cihaz arıza durumlarından konum seçme özelliğini devreye sokması nedeniyle sistemi kontrol altına alır.

Dijital giriş ve fonksiyon tuşları aracılığı ile üç farklı özellik atanabilir. Start ve soft özellikleri ise enda özellikleri arasında ekstra avantaj sunar. Seçilebilen SSR kontrol noktası çıkışı ise ürünün önemli özellikleri arasında bulunur. Kaliteli ve hızlı cihaz teknik destek sayesinde sorun çözümü kolaylaştırılır.

Enda PID Fiyatları?

Parametre isim göstergelerinin geniş ekranda rahatlıkla bulabileceğiniz ve çıkış durum göstergeleri ile ayrıcalık sunan enda fiyatları boyut ve özellikleri açısından farklılık gösterir. Ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve işletmenize uygun çözümler bulabilmek için deneyimli müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn