Finder Elektrik Dolapları ve Muhafazaları İçin Filtre Fanları

Finder Elektrik Dolapları ve Muhafazaları İçin Filtre Fanları

finder Fan

Elektrik kabinlerinden veya muhafazalardan ısı dağılımı, bir elektrik panosu tasarlarken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktördür ve bu amaç için en uygun havalandırma türü teknik uzmanlar arasında sıklıkla tartışılmıştır

ISI DAĞILIMININ ÖNEMI

Elektrik dolaplarından veya muhafazalardan ısı dağılımı, bir elektrik panosu tasarlarkengöz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktördür ve bu amaç için en uygun havalandırma türü genellikle teknik uzmanlar arasında tartışılmıştır.

Açık olan şey, öncelikle elektrik muhafazasının türüne,bulunduğu ortam koşullarına ve elbette muhafaza içinde üretilen ısıya bağlı olarak gerekli hava akış hızını belirlemeniz gerektiğidir.

FAN KURULUMU

Uygun ısı dağılımını oluşturmak için gereken hava akımı türü hakkında birçok teorinin yanı sıra zıt görüşler de vardır. Bu, tüm hava akışı gereksinimlerine mükemmel bir çözüm olmadığı ve bu nedenle her uygulamayı ayrı ayrı düşünmenin daha iyi olacağı sonucuna varır.

Doğal havalandırmazorlamalı havalandırmaparalel veya hat içi kurulum kullanılan soğutma uygulamalarından ve kurulum yöntemlerinden bazılarıdır.

Filtre Fanı Yüklemesi

Uygun ısı dağılımını elde etmek için hava akışı sisteminin hangi konfigürasyonunun en iyi olduğu konusunda birçok görüş vardır ve kaçınılmaz olarak, tüm ısı dağılımı durumlarını karşılayan tek bir mükemmel hava akışı çözümü yoktur ve bu nedenle her uygulamayı ayrı ayrı düşünmek daha iyidir.

Doğal havalandırmazorla havalandırma, paralel veya hat içi tesisatlar kullanılan havalandırma ve kurulum yöntemlerinden bazılarıdır.

FARKLI YAPILANDIRMA ÖRNEKLERI

  • Egzoz filtreli doğal havalandırma: Bu, özellikle elektrik kabininin içindeki sıcaklık özellikle yüksek olmadığında uygundur, çünkü sınırlı bir soğutma kapasitesine sahiptir.
  • Alt kısımdaki standart filtre fan ünitesi ve muhafazanın üst kısmındaki
    egzoz filtresi: Dışarıdan 
    muhafazaya hava çekilen zorunlu havalandırma, önemli ısı üretimi kaynakları içeren elektrik dolaplarının daha verimli soğutulması için doğru çözüm olabilir.

 
finder Fan

MUHAFAZANIN ÜST KISMINA YERLEŞTIRILEN TERS HAVALANDIRMA ÜNITESI VE ALT KISMA FILTRE

Bu konfigürasyonda, hava akışı muhafazanın içinden çekilir ve dışarıya atılır.
Önceki örneklerden farklı olarak, bu yapılandırma özellikle kabinin içini daha sıcak ortamlarda soğutmak için uygundur. Bu durumda en uygun ürünler Finder Type 7F.21 fanlarters hava akışı. Bunlar, gerekli hava akışına göre farklı boyutlarda mevcuttur, bu da dağıtılması gereken ısıya bağlıdır.

Her iki durumda da, ister standart bir hava akışı veya ters hava akışıile , bu hava akışları tarafından oluşturulan basınç farkları toz ve kirleticilerin hareket etmesine veya kabine girmesine neden olabileceği için bir egzoz veya giriş filtresi kullanmak önemlidir. Toz veya kirleticilerin bileşenlerin çalışma ömrünün azaltılmasına katkıda bulunduğu ve bunun da erken ekipman arızasına yol açabileceği yaygın bir bilgidir.

Bununla birlikte, filtre paspasının doğru şekilde kontrol edilmesi ve bakımı ile filtreler bu tür bir sorunu önlemenin en etkili yoludur.
Günümüzde bu işlemler daha da basittir, çünkü filtre paspası kolayca ve güvenli bir şekilde değiştirilebilir veya temizlenebilir sadece dış / ön ızgaraaçılarak , tüm fan ünitesinisökmek zorunda kalmadan


 
finder Fan

STANDART VEYA TERS HAVA AKIŞINA SAHIP FINDER FILTRE FANLARI

Çeşitli boyutlarda, filtre ile birlikte ve standart veya ters hava akışı versiyonlarında mevcut olan Finder 7F Serisi elektrikli dolaplar ve muhafazalar için filtre fanları serisi yakın zamanda güncellendi ve Fossati-Minelli tarafından bir tasarım makyajı yapıldı.

Ürün yelpazesindeki tüm ürünler övünmektedir:

– çok düşük
gürültü derecesi – kolayca değiştirilebilir iç filtre paspası
– minimum dış alan

Finder tarafından tasarlanan elektrik dolaplarını ve muhafazaları havalandırmak için tüm ürünler UL sertifikalıdır ve Tipe bağlı olarak diğer teknik standartlara uygundur: EC, EAC ve cURus

ÇALIŞMA ÖMRÜNÜ VE MALZEMEYI FILTRELEYIN

Filtre paspasları+ 100° C’ye kadar sıcaklıklara dayanıklı ve F1 Sınıfına (DIN 53438) kadar kendiliğinden sönen yenilikçi bir sentetik elyaftan yapılmıştır. Kurulum, parçaların birlikte kırpılması ve 1,5 mm kalınlığında metal için optimize edilmesi meselesidir.
1 ila 2,5 mm arasındaki panel kalınlıkları da barındırılabilir. Daha fazla güvenlik için ayrıca kutuda verilen vidaları kullanmanızı öneririz.

Facebook
Twitter
LinkedIn