GEWISS: LST Aşırı Gerilim

GEWISS: LST Aşırı Gerilim

 

Yeni LST aşırı gerilim koruma sınırlayıcı ailesi geniş ürün yelpazesi ve yeni performansı ile dikkat çekiyor.

 

Atmosferik bir orijinli aşırı gerilim, elektronik cihazlardaki ve üretim aksama sürelerindeki başarısızlığın ana nedenidir. En tehlikeli aşırı gerilim türü, doğrudan yıldırım çarpmalarından kaynaklanmaktadır: Aslında yıldırım, etkileri sistemler, yapılar ve insanlar için son derece zararlı ve tehlikeli olabilen elektrik ve veri iletim şebekesi aşırı gerilimleri üreten mevcut zirveler oluşturur. GEWISS, tüm elektrik sisteminin korunmasını garanti altına almak ve en hassas ekipmana bile zarar vermekten kaçınmak için yeni bir LST aşırı gerilim koruma sınırlayıcı ailesine sahiptir.

Yeni aşırı gerilim koruma sınırlayıcı ailesi, fotovoltaikler için tip 1 + 2 SPL’lerle birleştirilmiş tip 2 SPL’lerle modern bir teknolojik çözüme sahiptir. Özellikle, birleştirilmiş LST aralığı (tip 1 + 2), tek bir cihazda doğrudan ve dolaylı yıldırım çarpmalarına karşı elektrik devresi koruması sağlar.

LST’ler, koruma cihazının çalışma durumunu kolayca tanımlamak ve bakımı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Öndeki optik gösterge, cihazın kullanım ömrünün sonuna ulaştığını göstermek için yeşilden kırmızıya döner. Entegre yardımcı kontak sayesinde, koruyucu cihazın verimsizliğini derhal rapor etmek mümkündür. Çıkarılabilir kartuşlar değiştirmeyi kolaylaştırır ve hızlandırır ve kablolama hatalarını önler.

Yeni LST serisi, diğer GEWISS koruma cihazlarını mükemmel bir şekilde tamamlar ve benzer bir tasarım ve stil içeriği sunar. Ayrıca, güvenilir, etkili bir ürünün garantisi, tasarımı, geliştirilmesi ve proses kontrolünün tümü en yüksek uluslararası kalite standartlarına dayanmaktadır.

Düzenleyici olarak LST serisi, CEI 64-8 / 3’ün yeni gerekliliklerine uygundur. Eylül 2011’de yürürlüğe giren standart, 1 ve 2 numaralı performans ve kullanılabilirlik seviyeleri için, 1’inci riske tahammül edilebilir hale getirilmesi gerekirse, hattın sonundaki SPD’yi, seviye 3 için zorunlu olması zorunludur. 1 ve 2. seviyelerde belirtilenlere ek olarak, darbeli aşırı gerilimlere karşı koruma sağlamak için sistemde bir ‘SPD’. Bu nedenle, LST aralığına ait uygun bir aşırı gerilim koruma sınırlayıcısı seçerek, yeni kurulum düzenlemelerine uymak ve insanlara ve elektronik ekipmanlara zarar gelmesini önlemek mümkündür.

Facebook
Twitter
LinkedIn