Qr Barkod Etiketler

Qr Barkod Etiketler

Günümüzde teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte çok çeşitli ürünler üretilmektedir. Tüm bu ürünler etiketler aracılığıyla tanıtılmaktadır. Bu etiketler üzerinde ürünün adı ve çeşitli bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler ürünün nasıl yapıldığı, nerede yapıldığı, içerisinde kullanılan malzemeler, üretim şartları ve üretici firma bilgilerini içeriyor olabilir. Dolaysıyla etiketler tüketiciyi ürün hakkında bilgilendiren en önemli ögelerdir. Teknoloji dönemimizde etiket konusunda da çeşitli avantajlar sunmaktadır.Bu avantajların başında QR barkod etiketler gelmektedir.

QR Kodlar Nedir?

QR kodlar teknolojik kodlardır. Yazıyla oluşturulmamışlardır. Kare içerisinde bir logo şeklinde bulunurlar. İnsan gözüne pek anlamlı görünmese de QR kod okuyucular için büyük anlam ifade etmektedirler. QR kodlar QR kod okuyucular sayesine okunabilmektedir. Eskiden bunlar için ayrı ekipman gerekirken günümüzde QR kodlar telefon uygulamalarıyla okunabilir durumdadır. QR kodun telefon uygulamasıyla okunmasının ardından telefon QR kod tarafından bir komut alır. Bu komut sayesinde bir uygulama veya web sitesine yönlendirilirsiniz. Burada firmalar genelde ürün hakkında bilgi vermeyi tercih etmektedir.

QR Kod Nerelerde Kullanılır?

QR kodun çok çeşitli kullanım alanları bulunmaktadır. Aslında QR kodlar yazılım diliyle yazılmış kodlardır. Bu sayede cihazlara komutlar verilir. Market ürünlerinde kullanılan kodlar, ürün hakkında bilgiler vermektedir. Araba galerisinde kullanılan QR kodlar arabaların özellikleri, kazaları gibi biligleri verebillmektedir. QR kodların vereceği bilgiler tamamen firmalar tarafından düzenlenmektedir. Etiket yapıştırılabilen hemen her alanda kullanılabilmektedir.

QR Kodu Kullanmanın Avantajları

QR kodlarını kullanmak çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Diğer etiketler sınırlı bir tanıtım alanı sağlamaktadır. Ancak QR kodların herhangi bir sınırlaması yoktur. QR kod ile müşterilerinizi yönlendirdiğiniz yerde bilgi vermek istediğiniz konuda dilediğiniz kadar yazı ve görsel paylaşabilirsiniz. Diğer yandan QR kodların boyutları ve verebildiği bilgilerle fiyat performans kıyaslamasında da en verimli etiket türü olduğu ortadadır.

Facebook
Twitter
LinkedIn